sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak

Historia aktualności

Polskie paradoksy,czyli jak łatwo stać się przestępcą,walcząc z przestępczością

2012-07-23

Zbigniew Ziobro ? minister sprawiedliwości i prokurator generalny w latach 2005 ? 2007, człowiek roku w plebiscycie tygodnika "Wprost" (Tytuł ten zdobył za wyjątkowo odważne decyzje zmieniające polski wymiar sprawiedliwości.), olbrzymią popularność zyskał dzięki konsekwentnej walce z przestępczością. Dziś ten wyjątkowy polityk mający olbrzymie społeczne uznanie, może dzięki politycznej grze rządzącej koalicji PO - PSL sam stać się "przestępcą". Na polityczne zamówienie jest realizowany groteskowy scenariusz obciążający byłego ministra jakoby nieproceduralnym postępowaniem związanym z przekazaniem informacji dotyczących mafii paliwowej w Polsce członkowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego panu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tym sposobem nowy minister sprawiedliwości pan Zbigniew Cwiąkalski swoimi decyzjami serwuje nam tragikomiczny spektakl który jest możliwy chyba tylko w Polsce pod rządami Platformy Obywatelskiej : pozbawić immunitetu i przed sądem postawić wcześniej publicznie oskarżając byłego ministra sprawiedliwości za to, że skutecznie walczył z przestępczością w naszym kraju. Nie wiadomo co robić? śmiać się, czy płakać. Chyba i jedno i drugie. Na pewno z tak na głowie postawionej rzeczywistości cieszą się ci którzy za czasów p. Ministra Ziobry nie mogli spać spokojnie (żyjący z prawem na bakier)

Czy kochamy jeszcze Irlandię?

2012-07-23

Jaka to była miłość? Wręcz przykładowa. Irlandia była dla Pana Donalda Tuska w kampanii wyborczej 2007 wzorem do naśladowania podawanym na 100 sposobów. Zauroczenie Irlandią pod każdym względem urosło wręcz do rangi symbolu. Zacytuje w tym miejscu słowa pana Tuska z debaty z Prezydentem Kwaśniewskim; "?żeby tylko Polska przypominała Irlandię" Od irlandzkiego referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego (zresztą jedynego w całej Unii Europejskiej) o zauroczeniu Irlandią, tak wcześniej hołubioną już nie słyszymy. Wręcz przeciwnie, zrobiono z tego pięknego kraju chłopca do bicia. Krytyka za demokratyczny werdykt płynie z ust wielu europejskich prominentnych polityków .Lecz zapominają oni o tym, że demokracja to piękna rzecz, tylko należy ja uszanować. Skoro Irlandczykom Traktat Lizboński się nie spodobał i demokratycznie go odrzucili to brać się szanowni państwo prezydenci i premierzy do pracy i negocjować nowy traktat. Taki, który znajdzie zwolenników we wszystkich krajach Unii Europejskiej . Wszak zasada jednomyślności- zgody wszystkich państw członkowskich na ratyfikację jest bezdyskusyjna i nie należy jej lekceważyć. P.S. Tak kochamy Irlandię. Szmaragdowej Wyspy nie sposób nie kochać. W Zjednoczonej Europie Irlandczycy i Polacy chcą żyć tylko na dobrych warunkach i jasnych zasadach.

Michnik o Wałęsie czyli jak kluczyć, gmatwać i być prostolinijnym...

2012-07-23

W Gazecie Wyborczej z dn. 05.06.2008 r. w artykule "Zła przeszłość i psy gończe, czyli odpieprzcie się od Wałęsy", redaktor naczelny Adam Michnik napisał : " ?. w całej tej opowieści o Lechu Wałęsie ( książka Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka historyków IPN), którą powtarzacie, choćby to wszystko naprawdę się wydarzyło, mimo to jest to nieprawda. Odpieprzcie się od Wałęsy!! Szanowny Panie Redaktorze! Dzięki historycznej transparentności prawdziwa legenda zawsze się obroni, a za ewentualne błędy uzyska przebaczenie. My chrześcijanie w pełni to rozumiemy potrzebna jest tylko dobra wola. Pomników, które stawiamy na fundamencie prawdy nikt nie obali, ale jeśli będą stawiane na grząskim gruncie to zawsze pozostaną pytania o ich przyszłość. P.S. Zachęcam do przeczytania całego jakże nikczemnego artykułu, ale jednak także ksiązki panów Gontarczyka i Cenckiewicza, by wiedzieć o czym mówimy.

Drogo,a pewnie będzie jeszcze drożej

2012-07-23

Podczas telewizyjnej debaty przed wyborami w 2007 roku Pan Donald Tusk pytał Premiera Jarosława Kaczyńskiego : "czy wie o ile podrożały w ciągu 2 lat chleb, ziemniaki, jabłka, kurczaki, gaz, benzyna?.". O tym, jak brutalna jest dzisiejsza rzeczywistość cenowa przekonujemy się niestety przez pryzmat naszych portfeli. Dziś przewrotnie możemy zapytać Pana Premiera Tuska : czy pan wie ile po 8 miesiącach rządów koalicji PO-PSL kosztują jabłka, ziemniaki, chleb, nie pytając o benzynę czy olej napędowy. Czy Pan wie panie Premierze o ile wzrosła inflacja o ile zmalały nasze realne dochody i możliwości zakupów w stosunku do roku poprzedniego. Wtedy retoryczne pytania zadawane Premierowi Kaczyńskiemu budziły Pana uśmiech, dziś jednak, pytanie o ceny wywołuje strach i powoduje przyspieszone bicie serca. Boimy się co nas jeszcze czeka, co zdrożeje, czy starczy nam od pierwszego do pierwszego. Takiej drożyzny jak w tej chwili nie było od kilkunastu lat. A rząd czeka i nic nie robi aby ograniczyć galopujący wzrost cen?? Chyba czeka na cud?! P.S. Rząd bardzo poważnie rozważa, podniesienie akcyzy na gaz o kilkadziesiąt procent!

Za wysokie progi w Euro 2008 dla Polski

2012-07-23

Niestety, pierwsze z udziałem Polski Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zakończyły się całkowitym niepowodzeniem. W 3 meczach zdobyliśmy tylko 1 bramkę i 1 punkt co dało nam ostatnie miejsce w grupie. Szkoda, że polscy piłkarze z 2008 roku nie zapatrzyli się na naszych chłopców z 1974, lub 1982 roku. Kazimierz Górski i jego Orły pozostają nieosiągalnym wzorem i wspomnieniem. A może za 4 lata...? Nie można jednak zapomnieć, że ogromnym sukcesem było już samo zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy. Jak każdy Polak zawsze kibicuję naszej reprezentacji.

PiS chce, by podkomisja zajęła się problemem maltretowania dzieci

2012-07-23

Posłowie PiS złożyli do sejmowej komisji sprawiedliwości wniosek o powołanie podkomisji, która zajęłaby się regulacjami dotyczącymi maltretowania dzieci i zaproponowała rozwiązania zmierzające do ich pełnej ochrony.

Stanisław Zając o pół roku rządu Donalda Tuska

2012-07-23

Obserwatorzy życia politycznego twierdzą, że jeśli rząd po objęciu władzy przez pierwszych kilka miesięcy nie zainicjuje reform, które chciałby wprowadzić, to w późniejszym czasie już tego nie uczyni. Co w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zainicjował rząd Donalda Tuska? Jakie reformy zaczął wprowadzać albo przygotował pod nie rozwiązania ustawowe?

OSP Jeziorsko - 100 lat istnienia.

2012-07-23

Ten wyjątkowy jubileusz świętowaliśmy 1 lipca w Jeziorsku. Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów i jubileuszy.

Święto w Bałdrzychowie

2012-07-23

Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa ma już 5 lat. To był wyjątkowy wieczór. Mieszkańcy Bałdrzychowa skupieni w stowarzyszeniu kierowanym przez panią Teresę Sosnowską, pokazali nam jak można skutecznie zintegrować lokalną społeczność wokół ciekawego pomysłu. Gratuluję serdecznie jubileuszu, a stroje i prezentowany repertuar ? rewelacyjne.

23 czerwca 2012 r. Pokojowy Marsz w Wieluniu

2012-07-23

W dniu 24 czerwca 2012 r. wziąłem udział w pokojowym marszu w Wieluniu. W tym dniu najpierw w Kolegiacie Bożego Ciała w Wieluniu, a później w marszu ulicami miasta liczna grupa wielunian uczestniczyła w proteście przeciwko dyskryminacji TV TRWAM.

70. rocznica tragicznej śmierci płk. pilota Stanisława Skarżyńskiego

2012-07-23

26 czerwca 1942 r. ? zginął, wracając z bombardowania Bremy płk. Stanisław Skarżyński, wielki Polak, wybitny lotnik.

 

Urodził się w Warcie k. Sieradza.

 

Bohater Bitwy Warszawskiej z 1920 r. ? odznaczony Krzyżem Virtuti Militari.

18.06.2012 r. Mili goście w biurze poselskim

2012-07-23

Z radością gościłem w dniu 18 czerwca klasę II E z wychowawczynią panią Elżbietą Dębiec z poddębickiego gimnazjum. Było sympatycznie i miło, a wszyscy uczestniczący w spotkaniu otrzymali ode mnie pamiątkowe gadżety i dla ochłody - lody.

Nowy Domek Myśliwski poświęcony.

2012-07-23

Sukcesem zakończyły się działania Wojciecha Szrajbera Prezesa Koła Łowieckiego nr 21 "Czajka" w Poddębicach wraz z całym zarządem. 16 czerwca uroczyście, w gronie licznie zaproszonych przyjaciół i gości otwarto i poświęcono nowy Domek Myśliwski w Gostkowie. Gratuluję inicjatywy. Dziękuję za zaproszenie. Niech nowy obiekt dobrze służy myśliwym. Darz Bór!!

JARMARK WILAMOWSKI - czyli jak można skutecznie zintegrować lokalną społeczność.

2012-07-23

To był świetny pomysł. Już po raz kolejny Jarmark Wilamowski zakończył się sukcesem. Społeczność Szkolna Szkoły Podstawowej w Wilamowie wraz z OSP z Wilamowa pokazały, że można, gdy ma się ciekawy pomysł, zintegrować społeczeństwo swojej miejscowości. Cieszę się i dziękuję, że mogłem być w tę słoneczną niedzielę razem z Wami kochani Wilamowianie. Gratuluję pomysłu i wzorowej organizacji. Oby tak dalej. Jestem z Wami.

Konkurs Wiedzy o UE w gimnazjum w Pęczniewie rozstrzygnięty.

2012-07-23

Nauczyciel historii Marek Filipowski z rozmachem, realizuje różnego rodzaju konkursy wiedzy. Tym razem uczniowie pęczniewskiego gimnazjum zabłysnęli wiedzą o Unii Europejskiej. Laureatami zostali: Dawid Rusiecki, Marta Przespolewska, Kinga Kuchciak, Zosia Ciepłucha.

26 maja - Dzień Mamy

2012-07-23

19.05.2012 r. - 100-lecie Szkoły Podstawowej w Jeziorsku

2012-07-23

Dziękuję za zaproszenie. Z radością uczestniczyłem w uroczystościach. Uznanie dla władz samorządowych miasta i gminy Warta, że nie likwidują szkół lecz je wspierają. Brawa dla Burmistrza i dla Przewodniczącego Rady. Brawa dla organizatorów: Pani Dyrektor, nauczycieli, uczniów i rodziców.

70. rocznica śmierci Leona Wilmańskiego

2012-07-23

Leon Wilmański urodził się 14 kwietnia 1914 r. w Bałdrzychowie k. Poddębic w chłopskiej wielodzietnej rodzinie. W roku 1928 ukończył szkołę powszechną w Poddębicach. Edukację kontynuował w gimnazjum matematyczno-przyrodniczym w Łodzi, które ukończył w roku 1933. W marcu 1936 r. rozpoczął służbę wojskową w 5. kompanii 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im ks. Józefa Poniatowskiego stacjonującej w Kutnie. W roku 1937 odbył w Krakowie kurs radiotelegraficzny. To właśnie w tym mieście zdecydował, że swoją przyszłość zwiąże z lotnictwem. Dalsze szkolenie kontynuuje w Krośnie. W czerwcu 1939 r. otrzymuje przydział do pułku lotniczego w Warszawie. 24 sierpnia zostaje przeniesiony do 22. plutonu radionawigacyjnego przy Brygadzie Bombowej, a 2 września, tuż po wybuchu wojny, do 21. plutonu radionawigacyjnego w Dęblinie. Stamtąd zostaje ewakuowany na wschód. Dociera do granicy z Rumunią, którą przekroczył 18 września. Do 5 listopada przebywa w obozach dla internowanych w Urziceni i Balcic. Następnie przez Maltę dociera do Lyonu we Francji.

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>