Piątkowy wieczór 18 grudnia, choć mroźny i śnieżny, okazał się wyjątkowo ciepły. W miłej i sympatycznej atmosferze prawie dwustu mieszkańców Powiatu Poddębickiego, którzy odpowiedzieli na zaproszenie posła Piotra Polaka, spotkało się w zajeździe "Skorpion" na wieczorze wigilijno - opłatkowym.
18 listopada 1918 roku zakończyła się długa polska droga do wolności. Po latach walk i wyrzeczeń, okupionych ofiarą krwi i życia kilku pokoleń Polaków, wszyscy cieszyli się z odzyskanej niepodległości.
Polska długa droga do wolności, utraconej w wyniku rozbiorów, wiodła również przez Wartkowice.
No i rozwiązał się worek z aferami. Po ministrze Drzewieckim i przewodniczącym Chlebowskim, zamieszanymi w aferę hazardową, pojawiły się problemy w Ministerstwie Skarbu.
W październikowy wieczór, 25 lat temu, funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa uprowadzili i zamordowali bezbronnego Kapelana Solidarności za to, że był, że modlił się za Ojczyznę, że Ją kochał, za wypowiadane słowa prawdy:
Najciemniej pod latarnią ? ta stara maksyma, niestety, po raz kolejny się sprawdziła. Polityczne standardy sprawowanej przez PO władzy, miały świecić jasnym przykładnym blaskiem.
Pod tym tytułem w Parlamencie Europejskim w Brukseli, została uroczyście otwarta wystawa, poświęcona Wieluniowi i tragicznym wydarzeniom sprzed 70 lat.
W niedzielę 20 września br. w parafii św. Małgorzaty DM w Zadzimiu odbyło się spotkanie członków Akcji Katolickiej z diecezji włocławskiej poświęcone błogosławionemu księdzu Dominikowi Jędrzejewskiemu, wikariuszowi miejscowej parafii w latach 1911-1912.
"Kto pszczoły hoduje, ten nie jest złym człowiekiem" - te słowa ks. Dzierżonia, wielce zasłużonego polskiego pszczelarza, były myślą przewodnią IX Wojewódzkich Dni Pszczelarza.
Rolnictwo, jeszcze nie tak dawno, wiodąca gałąź naszej narodowej gospodarki. Polska w swej długiej historii była i w dużej mierze jest - krajem rolniczym.
Już sześćdziesiąt lat poddębicka biblioteka służy mieszkańcom Gminy Poddębice, aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym i społecznym miasta i gminy.
Pamiętamy i nie pozwolimy zapomnieć. Pokolenia Polaków, które przyjdą po nas, dostaną jasny przekaz tragicznej historii tamtych dni. Historii, która już liczy 70 lat.
W dniu 15. sierpnia w Poddębicach na Placu Kościuszki świętowaliśmy Dzień Wojska Polskiego.
Z inicjatywy posła Piotra Polaka przy współudziale byłego posła i senatora Stanisława Cieśli oraz księdza Prałata Mirosława Miłka, w kościele p.w. NSPJ w Sieradzu zorganizowano w dniu 19 lipca 2009 r. uroczystości XX rocznicy wyborów z 1989 r. i odzyskania wolności w byłym województwie sieradzkim.
Poseł Piotr Polak zorganizował konferencję pod tym tytułem, odpowiadając na prośby samorządów powiatowych z terenu Województwa Łódzkiego, a także na rozpaczliwe głosy ratowników medycznych, związane z przejmowaniem w rozstrzyganych konkursach organizowanych przez NFZ, kontraktów na ratownictwo medyczne przez podmioty niepubliczne.
Rada Krajowa NSZZ RI "Solidarność" oraz Biuro Poselskie Posła Piotra Polaka w Poddębicach zorganizowali kolonie letnie dla 47 dzieci rolników w Smołdzińskim Lesie k. Łeby.
W dniu 25 czerwca mili goście z rodzinnego Zadzimia odwiedzili w Warszawie posła Piotra Polaka.
No i stało się. W środę 10 czerwca Łódzki Oddział NFZ rozstrzygnął konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego na obszarze Powiatu Poddębickiego.
Z początkiem czerwca, my Polacy, w najnowszej historii naszej Ojczyzny łączymy kilka ważnych wydarzeń.
Już po raz drugi od wejścia Polski do Wspólnoty Europejskiej wybieraliśmy naszych Europosłów. Tym razem Polsce przypadło 50 mandatów.