Piotr Polak
Zapraszam dzieci i młodzież do skorzystania z wyjazdu na kolonie letnie.
Oferta skierowana jest do dzieci, których rodzice podlegaję pełnemu ubezpieczeniu w KRUS lub poberają emeryturę bądź rentę z tej kasy.
Piotr Polak
W tym roku szkolnym nagrodziłem uczennicę Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie i wspłpracę trwającą przez trzy lata nauki w tej szkole.
Dzięki zaangażowaniu Pani Magdaleny Klewin - nauczycielki historii w tej szkole oraz Pani Dyrektor Alicji Bujacz uczestniczyłem w uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich pabianickiej szkoły i wręczyłem Ewelinie nagrodę - tablet i list gratulacyjny.
W rozwinięciu krótkie wspomnienie naszej współpracy
Młodzież sieradzkiego Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich - korzystając z mojego zaproszenia, 24 kwietnia 2015 r. - zwiedziła izbę niższą polskiego Parlamentu. Z ust przewodnika sejmowego usłyszeli wywód o sposobie tworzenie prawa w Polsce. Zobaczyli też na żywo salę obrad, do której - być może - kiedyś powrócą jako posłowie.
Wcześniej - w Belwederze - uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i komnaty, w których zamieszkiwał. Poznali też historię Łazienek Królewskich i obiektów tam znajdujących się.
Dzięki zaangażowaniu Pana Lesława Kacprzaka - nauczyciela historii w tej szkole, Pani Urszuli Michalskiej oraz Dyrektora Grzegorza Pipia był to już kolejny patriotyczny wyjazd drugoklasistów z tej szkoły do Warszawy. Należą się Państwu wielkie podziękowania za wychowanie młodzieży w duchu patrityzmu i umiłowania własnej Ojczyzny.
Piotr Polak
W piękny kwietniowy, sobotni poranek grupa reprezentantów posła Piotra Polaka wyruszyła z powiatu poddębickiego - Renata Golczyńska i Dorota Więckowska oraz z sieradzkiego - Sara i Zdzisław Kowalscy do Warszawy. Celem tej wzniosłej wyprawy był udział w konferencji przygotowanej przez Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pod przewodnictwem posła Roberta Telusa. Tematem konferencji była „Działalność społeczna Sługi Bożego ks. dr hab. Franciszka Blachnickiego”.
W 75. rocznicę dramatycznej historii ofiar katyńskich i 5. rocznicę śmierci dziewięćdziesięciu sześciu Polaków w Smoleńsku z inicjatywy Posła na Sejm RP Piotra Polaka, mszę św. odprawili księża parafii św. Katarzyny w Poddębicach.
Dziękujemy wszystkim wiernym, delegacjom i pocztom sztandarowym za udział w dzisiejszej mszy św. w intencji pomordowanych w Katyniu, Ostaszkowie i Starobielsku oraz w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.
Pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych kwiaty złożył poseł Piotr Polak, delegacja senatora Przemysława Błaszczyka oraz delegacje uczniów poddębickich szkół.
9 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Poznali historię i zwiedzili miejsce zamieszkania Prezydenta RP - Belweder, Łazienki Królewskie, Sejm i Senat RP oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach.
Uczniowie byli zaproszeni przez Senatora RP - Przemysława Błaszczyka i Posła na Sejm RP - Piotra Polaka. Dzięki tej wycieczce zapoznali się z pracą Sejmu i Senatu oraz przybliżyli sobie historię Belwederu i Powązek, gdzie oglądali Pomnik Ofiar Katynia, Łączkę - kwaterę „Żołnierzy Wyklętych” oraz groby żołnierzy AK i harcerzy z Szarych Szeregów walczących o wolną Polskę w czasie II wojny światowej.
Była to interesująca i pouczająca lekcja historii oraz wiedzy o społeczeństwie.
Dziękuję za pomoc w organizacji i opiekę nad młodzieżą Paniom: Aleksandrze Głuszcz, Aleksandrze Żabce i Iwonie Rutkowskiej, a także Pani Dorocie Więckowskiej - reprezentującej posła Piotra Polaka i senatora Przemysława Błaszczyka.
75. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 5. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
Zapraszam wszystkich patriotów, młodzież szkolną, poczty sztandarowe, delegacje zakładów pracy, władze samorządowe oraz rządowe na mszę św. w intencji ofiar w Kościele p.w. św. Katarzyny w Poddębicach. Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych.
Piotr Polak
Waluta euro nie zabezpiecza państw Unii Europejskiej przed kryzysem - twierdzi Piotr Polak
We wtorek, 31 marca 2015 r. mieszkańcy Poddębic i sytmpatycy prawdy spotkali się z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej. Tomasz Sakiewicz wyjaśniał, dlaczego konflikt z Rosją, tragedia smoleńska i wojna na Ukrainie wpływają na teraźniejsze wydarzenia. W przerwie Paweł Piekarczyk śpiewał pieśni patriotyczne przy akompaniamencie dźwięków gitary.
Dziękuję wszystkim za miłe sptkanie i zainteresowanie historią Polski.
Piotr Polak
Już po raz drugi łęczycka młodzież – mając ubiegłoroczne doświadczenie – walczy o zaszczytną funkcję posła w polskim parlamencie.
We wtorek 31 marca w ratuszu miejskim w Łęczycy odbyła się debata „Łęczyca dla młodych”, stanowiąca zasadniczą część programu XXI edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarii Sejmu.
Głównym tematem spotkania było zaproponowanie zmian przez zaproszonych uczestników, które miałyby na celu urozmaicenie czasu wolnego młodzieży. W jednej sali spotkali się: burmistrz miasta Łęczyca - Krzysztof Lipiński, wójt gminy Łęczyca - Jacek Rogoziński, Senator RP - Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP - Michał Pacholski, współpracownik posła Piotra Polaka – P. Dorota Więckowska, dyrektorzy i nauczyciele łęczyckich szkół, dyrektorzy łęczyckich placówek kulturowych oraz łęczycka młodzież.
Pierwsza część debaty polegała na analizie obecnego stanu miejsc.
Druga część debaty odbyła się w „terenie”. Krótki spacer pozwolił uczestnikom debaty spojrzeć „okiem młodego człowieka” na Królewskie Miasto.
Spacer po mieście stanowił integralną część debaty i pozwolił na dokładne sprecyzowanie wniosków kończących spotkanie. W ostatniej części debaty głos zabrali również przedstawiciele Sejmu i Senatu RP.
Ostatnim punktem debaty była konkretyzacja pomysłów, wynikająca z przeprowadzonej przez grupy robocze analiza, dyskusji i spaceru ulicami miasta. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, iż miasto ma wiele do zaoferowania młodzieży, potrzebny jednak jest głos, precyzujący oczekiwania młodych ludzi.
Punktem łączącym wszystkich zebranych okazał się temat powołania Młodzieżowej Rady Miasta, która mogłaby zachęcić młodzież do aktywnego udziału i przyczyniania się do zaproponowania i wprowadzania realnych zmian w Królewskim Mieście.
Debatę poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy: Anna Wasiak i Michał Bończak.
Anna Wasiak
Michał Bończak
Gratuluję Annie Wasiak i Michałowi Bończakowi zaangażowania w sprawy dzieci oraz młodzieży z Łęczycy i okolic. Nie mogłem osobiście uczestniczyć w tej ciekawej debacie, ale przekazane relacje świadczą o Waszej dojrzałości do podejmowania ważnych dla społeczeństwa decyzji oraz o odpowiedzialności za własne czyny. Mam nadzieję, że uda się Wam wypracować prawo do zasiadania w ławach poselskich, a kiedyś będziecie godnie reprezentować Łęczycan w Sejmie lub Senacie.
Piotr Polak
Drodzy Państwo
Warto być, warto posłuchać. Dowiecie się Państwo o wielu sprawach, o których nie przeczytacie w innej prasie. Brałem już udził w podobnym spotkaniu - redaktor naczelny mówił ciekawie i inspirująco. Na zakończenie Tomasz Sakiewicz odpowie na Państwa pytania.
Piotr Polak
Miłe popołudnie spędziłem dziś na jajeczku w Chrustach. Dzięki wspaniałej organizacji Pani Sołtys Agnieszki Kościelniak wraz z mieszkańcami gminy Widawa spędziliśmy czas w nastroju świątecznym. Dziękuję za zaproszenie i w tym czasie przedświątecznym życzę mieszkańcom sołectwa wiary w zwycięstwo dobra.
Piotr Polak
Uczniowie pierwszych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach byli 27 marca br. moimi gośćmi w Sejmie. W ten dzień nie było planowanego posiedzenia Sejmu, więc młodzież mogła dłuższy czas spędzić na galerii sali obrad. Tam przewodnik sejmowa omówiła rolę i historię Sejmu w Polsce. Dziewczęta i chłopcy zwiedzili hole oraz korytarze sejmowe, przeszli nowym przejściem podziemnym do kaplicy, a zakończyli pobyt obiadem w restauracji sejmowej. W drodze powrotnej każdy z uczestników otrzymał certyfikat "Młody obywatel w Sejmie i Senacie".
Wśród zwiedzających była uczestniczka konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie", korzystając więc z okazji, że młodzież była w Warszawie, zaprowadziłem ich na kwaterę ,,Ł" cmentarza powązkowskiego. Tam przekazałem im odkłamaną historię tego miejsca, a sami zobaczyli ilu pomordowanych zidentyfikowano i jak wiele pozostało jeszcze do odkrycia. Mam nadzieję, że zainspirowałem wielu do odkrywania historii tego miejsca.
Dziękuję Pani Magdalenie Klewin za zorganizowanie wyjazdu, a opiekunom Agnieszce Molendzie i Maciejowi Krawczykowi za wspaniałe wywiązywanie się z obowiązków wychowawczych.
Piotr Polak
Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Pabianicach wzięli udział w konkursie plastycznym POLSKIE SYMBOLE NARODOWE. W dniu 25 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie i nagrodzono trzy osoby, a pozostali otrzymali komiksy, długopisy i kalendarzyki z postaciami żołnierzy AK walczących po II wojnie światowej o wolność i niezawisłość naszego kraju.
Komisja składająca się z nauczycieli szkoły wybrała trzy najlepsze prace:
I miejsce - Daria Cocyk;
II miejsce - Julia Jakubiec;
III miejsce - Aleksandra Świtoniak;
Laureatki trzech najlepszych miejsc otrzymały książki historyczne o Żołnierzach Wyklętych i gry planszowe o tematyce związanej z walkami lotników polskich w czasie II wojny światowej oraz gadżety.
Dziękujemy nauczycielom i dyrektorowi szkoły Waldemarowi Flajszerowi za zaproszenie, a dzieciom gratulujemy talentów oraz wiedzy historycznej.
Nagrody ufundował poseł Piotr Polak.