sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Poseł Piotr Polak
Poseł Piotr Polak

Zapowiedzi wydarzeń

Patronat Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Sejm RP
Senat RP
Dla rolników
Prace w komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Prace w Komisji Spraw Wewnętrznych
Radio Maryja
TV Trwam
Nasz Dziennik
niezależna.pl
wpolityce.pl
Wybory 2014

Zaprzyjaźnione strony

Prawo i Sprawiedliwość

O mnie

Piotr o Polaku

Lat 53 mgr inż. rolnik, żonaty – żona Barbara, nauczyciel w ZSP w Poddębicach, troje dzieci: Ania, Justyna – studentki, Piotruś – uczeń klasy IV.

Urodziłem się w roku 1961 w Zadzimiu. Tutaj też mieszkamy do dnia dzisiejszego. Z wykształcenia i zamiłowania jestem rolnikiem, choć od wczesnej młodości interesowałem się polityką, sportem, historią i geografią. Bardzo lubię podróżować. Staram się też być aktywny fizycznie. Z młodości pozostała mi pasja tańca towarzyskiego, kiedyś skończyłem trzystopniowy kurs taneczny. Jak każdy rolnik, uwielbiam kontakt i obcowanie z przyrodą. Zawsze z radością idę do sadu, lubię pielęgnować drzewa, doglądać kwitnących drzew czy cieszyć się dojrzewającymi jabłkami. Wolny czas poświęcam często przydomowemu ogrodowi.

Moje dzieciństwo to wspomnienia:
nauki w Szkole Podstawowej w Zadzimiu, opowieści dziadków o historii i czasach wojennych, praca i pomoc rodzicom w gospodarstwie rolnym, zabawy z siostrą i kolegami oraz kolejne, pasjami czytane historyczne i przygodowe książki.

W czasie studiów w Poznaniu doświadczyłem trudnych dni strajków na uczelni i stanu wojennego. Poznałem też wtedy wielu wspaniałych ludzi związanych z Solidarnością, działaczy niepodległościowych, katolickich i inteligenckich. Okres ten był dla mnie czasem zdobywania nowych życiowych doświadczeń, wielu przemyśleń i kształtowania tak do końca swoich poglądów i systemu wartości. To w Poznaniu, w 1983 roku, po raz pierwszy spotkałem się na pielgrzymce z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Cieszę się, że właśnie w latach wchodzenia w dorosłe życie dane mi było zostać jedynym z tych, którzy identyfikują się jako pokolenie JP II.

To w Poznaniu, w 1985 roku poznałem swoją przyszłą żonę. Dlatego to miasto pozostanie dla mnie na zawsze niezapomniane, pełne wielu pięknych wspomnień.

Lata 1994-2002 to czas pracy w Radzie Gminy Zadzim. Kolejne cztery lata to kadencja radnego powiatu poddębickiego. W latach 2006-2007 byłem starostą poddębickim.

Od roku 2007 jestem Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Już drugą kadencję pełnię ten zaszczytny mandat społecznego zaufania. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają i pomagają w wypełnianiu tych obowiązków. Zapraszam do dalszej współpracy.

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 25 października 2015 r. uzyskałem 16637 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>