sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak

Menu

Spotkanie w Łowiczu

2014-04-08

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości spotkał się 5 kwietnia 2014 z łowickimi działaczami i sympatykami PiS-u.

Konkurs w Piątku - 17.03.2014

2014-04-08

W Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku odbył się wczoraj szkolny etap konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę".

Konkurs Żołnierze Wyklęci - fakty i mity

2014-04-07

                Międzypowiatowy finał konkursu odbył się 26 marca 2014 r, w I LO im. Jędrzeja Śniadeckego. Do konkursu zorganizowanego przez Posła na Sejm RP Piotra Polaka i Posła do PE Janusza Wojciechowskiego zakwalifikowali się uczniowie z 9 szkół w powiatach: pabianickim, zgierskim, zduńskowolskim i łaskim.

Konkurs ,,Wiedza o Sejmie i Senacie"

2014-04-07

Pierwszego kwietnia 2014 r. odbył się w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie konkurs wiedzy o polskim parlamencie.

ILO z Pabianic po raz kolejny w Sejmie

2014-04-07

            Piątego kwietnia 2014 roku młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach skorzystała z mojego zaproszenia i przyjechała do Warszawy. W Muzeum Powstania Warszawskiego uczestniczyli w lekcji historii "Bić się, czy nie bić?", aktywnie włączając się w trudne zagadnienia powstania.

Relacja Ani Błaszczyk z Brukseli

2014-04-07

Troje laureatów konkursu o żołnierzach niezłomnych, który zorganizowałem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca wyjechało do Brukseli. Relację i zdjęcia nadesłała Ania Błaszczyk.

Wolontariusze PCK w Sejmie

2014-03-07

         Siódmego marca 2014 r. pabianicki PCK zorganizował dla swoich wolontariuszy wycieczkę do Warszawy. Zaprosiłem jej uczestników do Sejmu. 

10.04.2014 - Czwarta Roczniica Katastrofy Smoleńskiej

-0001-11-30

                           10 kwietnia br., w czwartą rocznicę katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem,          w kaplicy w Nowym Domu Poselskim zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar tej tragedii. Następnie członkowie Prezydiów obu izb parlamentu złożą kwiaty pod tablicami upamiętniającymi posłów       i senatorów oraz marszałka Sejmu III kadencji Macieja Płażyńskiego, tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 r. Tablice zostały odsłonięte 20 października 2010 r. w hallu głównym Sejmu.

W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz osiemnastu parlamentarzystów: wicemarszałkowie Sejmu: Krzysztof Putra i Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, posłowie na Sejm VI kadencji: Leszek Deptuła, Grzegorz Dolniak, Grażyna Gęsicka, Przemysław Gosiewski, Izabela Jaruga–Nowacka, Sebastian Karpiniuk, Aleksandra Natalli-Świat, Maciej Płażyński, Arkadiusz Rybicki, Jolanta Szymanek–Deresz, Zbigniew Wassermann, Wiesław Woda i Edward Wojtas oraz senatorowie: Janina Fetlińska i Stanisław Zając.


                                                                                                                                  Program

godz. 7.15 msza święta w intencji ofiar katastrofy z udziałem parlamentarzystów
Kaplica sejmowa

ok. godz. 8.00 złożenie kwiatów pod tablicami: upamiętniającą posłów i senatorów oraz marszałka Sejmu III kadencji Macieja Płażyńskiego, tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=BA0C9B3A1FBE21F9C1257CB50044FC16


Św. Jan Paweł II Patronem Roku 2015

-0001-11-30
Jan Paweł II
Jan Paweł II

                „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanawia ustanowić rok  2015 Rokiem św. Jana Pawła II w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata.”

           Uchwały w sprawie ustanowienia danego roku rokiem wydarzenia lub osoby są szczególnym rodzajem uchwał. Zgodnie z regulaminem Komisja Kultury i Środków Przekazu może rekomendować Sejmowi ustanowienie najwyżej trzech patronów roku. Na rok 2015 rekomendowała: Jana Pawła II, Jana Długosza oraz uczczenie w ten sposób 250. rocznicy powołania Teatru Narodowego.
Posłowie na 81. posiedzeniu Sejmu uchwalił rok 2015 Rokiem Jana Pawła II. W przyszłym roku przypada 10. rocznica śmierci papieża Polaka i pierwsza rocznica kanonizacji  Wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II.  Parlamentarzyści  podkreślali jak ogromnym świadectwem wiary było życie Jana Pawła II i jego ogromne zasługi w proces odradzania się niepodległego państwa polskiego,  a jego odejście zjednoczyło wszystkich Polaków, niezależnie od wyznania i poglądów.

              "Czuwam - to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje ... " – te słowa papieża będą motywem przewodnim inicjatyw poświęcanych jego osobie.

             Na tym samym posiedzeniu ustanowiono  również rok  2015 imienia Jana Długosza. W przyszłym roku przypada 600. rocznica urodzin Jana Długosza – wybitnego polskiego historyka, dyplomaty i duchownego.  Jan Długosz jest ojcem polskiej historiografii i heraldyki oraz twórcą największego dzieła opisującego dzieje państwa polskiego – Roczniki, czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego.

              Rok 2015 ustanowiono także Rokiem Polskiego Teatru Publicznego, co ma uhonorować ludzi i instytucje tworzące polski teatr. W 2015 r. przypada 250. rocznica powołania Teatru Narodowego.

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>