sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Konkursy 2014/2015

LUBIĘ SIEBIE, LUBIĘ POLSKĘ. MOJE SELFIE

2015-06-30

Atrakcyjne nagrody czekają. Zapraszam do udziału w konkursie.

Finał regionalny konkursu PRZYDROŻNE KAPLICZKI I KRZYŻE

2015-06-18

        Konkurs fotograficzny "Kapliczki i krzyże przydrożne", którego pomysłodawcą była redakcja Infotydzień dobiegł końca. W piątek 18 czerwca br. w Wieluniu wyłoniono zwycięzców etapu międzypowiatowego.

,,Gmina Grabów w Twoim obiektywie" - konkurs fotograficzny

2015-06-10
Uczestnicy konkursu
Uczestnicy konkursu

        Z przyjemnością odpowiedziałem na zaproszenie Wójta Gminy Grabów Tomasza Pietrzaka i ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody książkowe ufundowałem dla laureatów pierwszych trzech miejsc oraz podarowałem upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu

2015-06-08
Laureatka I miejsca
Laureatka I miejsca

          Etap pierwszy konkursu „Przydrożne kapliczki i krzyże” zorganizowany przez portal Infotydzień pod patronatem posła Piotra Polaka dobiegł końca.

PRZYDROŻNE KAPLICZKI I KRZYŻE

2015-05-31
KONKURS
KONKURS

ZAPRASZAM UCZNIÓW WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ

DO UDZIAŁU

W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

Prace można nadsyłać do 31 maja 2015 r. na adresy podane w regulaminie

Nagroda główna - tablet

Gimnazjada Europejska

2015-03-25
Laureaci konkursu
Laureaci konkursu

            Z przyjemnością skorzystałem w dn. 25 marca 2015 r. z zaproszenia na XIV Gimnazjadę Europejską, którą zorganizowali członkowie Klubu Europejskiego, działającego w Gimnzjium nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach. Celem konkursu było przybliżenie tematyki integracji Polski z Unią Europejską,  bieżącej problematyki związanej z działalnością UE, wkładu Polski w dorobek cywilizacyjny Europy, znajomość geografii i historii Polski oraz znajomość  najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju. W tej edycji gimnazjady wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn z powiatu pabianickiego.

           Pierwsze i drugie miejsca zajęły drużyny wystawione przez Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Pabianicach, a trzecie miejsce zajęła drużyna wystawiona przez organizatora, czyli miejscowe gimnazjum.

         Nagrodzeni byli laureaci trzech pierwszych miejsc. Zwycięzcom z pierwszego miejsca ufundowałem książki historyczne, a uplasowani na miejscu trzecim otrzymali ode mnie w nagrodę zaproszenia do Sejmu i Warszawy.

            Organizatorom gratuluję wytrwałości, a laureatom ogromnej wiedzy wykraczającej poza program szkolny.

            Dyrektorowi Włodzimierzowi Stankowi dziękuję za zaproszenie i życzę jeszcze wielu lat dobrze układającej się współpracy.

Piotr Polak

Polskie Symbole Narodowe

2015-03-25
Uczestnicy konkursu
Uczestnicy konkursu

       Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Pabianicach wzięli udział w konkursie plastycznym POLSKIE SYMBOLE NARODOWE. W dniu 25 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie i nagrodzono trzy osoby, a pozostali otrzymali komiksy, długopisy i kalendarzyki z postaciami żołnierzy AK walczących po II wojnie światowej o wolność i niezawisłość naszego kraju.

Komisja składająca się z nauczycieli szkoły wybrała trzy najlepsze prace:

I miejsce - Daria Cocyk;

II miejsce - Julia Jakubiec;

III miejsce - Aleksandra Świtoniak;

        Laureatki trzech najlepszych miejsc otrzymały książki historyczne o Żołnierzach Wyklętych i gry planszowe o tematyce związanej z walkami lotników polskich w czasie II wojny światowej oraz gadżety.

      Dziękujemy nauczycielom i dyrektorowi szkoły Waldemarowi Flajszerowi za zaproszenie, a dzieciom gratulujemy talentów oraz wiedzy historycznej.

Nagrody ufundował poseł Piotr Polak.


Karolina Mamcarz i Adam Kosecki wyróżnieni

2015-03-13

       Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, przypadający rokrocznie 21 lutego uczciliśmy w sposób szczególny. Na forach internetowych ogłosiliśmy konkurs na dowolny tekst napisany poprawną polszczyzną. Spośród nadesłanych różnych tekstów wybraliśmy najlepsze i przyznaliśmy dwa wyróżnienia: Karolinie Mamcarz i Adamowi Koseckiemu.

         Nagrody - niespodzianki wyślemy pocztą, a teksty publikujemy na naszych i zaprzyjaźnionych stronach internetowych oraz forach społecznościowych.

Komisja konkursowa

 

         Karolinie i Adamowi gratuluję talentu oraz odwagi, a ich nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów do różnych wyzwań. Rodzicom wyróżnionej młodzieży życzę, by ich zdolne i pracowite dzieci były przykładem dla innych, a także fundamentem, na którym mogą budować przyszłość następne pokolenia.

Piotr Polak

Finał Wojewódzki konkursu ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE

2015-03-09

             Finał wojewódzki konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” odbył się 9 marca 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Organizatorami konkursu pod patronatem Oddziału IPN w Łodzi byli parlamentarzyści: Posłowie na Sejm RP Piotr Polak i Robert Telus; Senatorowie RP Przemysław Błaszczyk i Grzegorz Wojciechowski; Poseł do PE Janusz Wojciechowski.

           Do konkursu zgłosiło się 65 szkół ponadgimnazjalnych i ok. 800 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych woj. łódzkiego. Laureaci etapów szkolnych (z każdej szkoły trzy pierwsze miejsca) wzięli udział w etapach regionalnych, w których zakwalifikowano do etapu wojewódzkiego 37 osób.

           Uczniowie pisali test składający się z 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru, za każde z tych pytań przyznawano jeden punkt. Maksymalnej noty nie otrzymał nikt, natomiast dwaj uczniowie uzyskali po 47 punktów i im przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca. Również ex aequo dwaj uczniowie zajęli trzecie miejsce. Przeprowadzono dogrywkę o czwarte i ósme miejsce.

     Laureatami zostali:

I miejsce - Michał Gala, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach – 47/50 pkt;

I miejsce - Łukasz Domański, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy – 47/50 pkt;

II miejsce – Krzysztof Łabendowicz, uczeń Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu – 46/50 pkt;

III miejsce – Artur Nowak, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach – 45/50 pkt;

III miejsce – Jakub Chrabelski, uczeń  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu – 45/50 pkt;

IV miejsce - Mateusz Gawroński,  uczeń Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu – 44/50 pkt (dogrywka 8/10 pkt);

V miejsce – Ewelina Tyran, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach – 44/50 pkt (dogrywka 6/10 pkt);

 VI miejsce – Paweł Gala, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach – 44/50 pkt (dogrywka 5/10 pkt);

VII miejsce – Michał Dawid, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach – 43/50 pkt;

VIII miejsce – Daniel Wojtczak, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej – 42/50 pkt (dogrywka 6/10 pkt);

W dogrywce o ostatnie VIII miejsce laureata, o jeden punkt przegrał Artur Grzeszkiewicz  z Zespołu Szkól Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim.

             Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Obydwaj laureaci pierwszego miejsca wyjadą na wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez europosła Janusza Wojciechowskiego, a uczniowie, którzy zajęli drugie, trzecie i czwarte miejsca otrzymali tablety, ufundowane przez Piotra Polaka, Roberta Telusa, Grzegorza Wojciechowskiego i Przemysława Błaszczyka. Ci, którzy uplasowali się na miejscach od piątego do ósmego otrzymali pendrive. Ponadto każdy z laureatów otrzymał książki z dedykacjami, ufundowane przez łódzki oddział IPN i parlamentarzystów. Laureaci, którzy nie wyjadą do Brukseli otrzymali też gry planszowe „Kolejka”, ufundowane przez IPN w Warszawie. Pozostałym uczestnikom organizatorzy ufundowali książki „Dla Niepodległej. Żołnierze Wyklęci 1944 – 1963”, wydaną przez Społeczny Komitet Upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych” w Poznaniu w 2015 r.

           Nagrody na ten konkurs ufundowali:

Poseł do PE Janusz Wojciechowski, Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Poseł na Sejm RP Robert Telus, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Senator RP Grzegorz Wojciechowski. Wydawnictwo Sejmowe, Wszechnica Sejmowa, Kancelaria Senatu, Centrala IPN w Warszawie, Oddział IPN w Łodzi, Oddział IPN w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego, portal Fronda.pl;

            Laureatom konkursu gratuluję sukcesów, a wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i pasji. Dyrektorom Szkół i nauczycielom dziękuję za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uczniów.

Piotr Polak

Jakub Chrabelski zwycięzcą w Wieluniu

2015-02-27
Laureaci
Laureaci

         Trzeci finał regionalny konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”, który zorganizowali parlamentarzyści: posłowie Piotr Polak i posła Robert Telus oraz senator Przemysław Błaszczyk odbył się 27 lutego 2015 r. w Wieluniu. Uczniowie z powiatów: wieluńskiego, zgierskiego, pajęczańskiego i sieradzkiego walczyli o wejście do finału wojewódzkiego. Spośród najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyłoniliśmy sześcioro zwycięzców.

Laureaci – wyniki - szkoły:

Jakub Chrabelski – I miejsce (37/40 pkt) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu;

Anna Błaszczyk – II miejsce (32/40 pkt) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu;

Sebastian Łuszkiewicz – III miejsce (32/40 pkt) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie;

Bartłomiej Jaworek – IV miejsce (29/40 pkt) – Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK w Wieluniu;

Izabela Paczkowska – V miejsce (28/40 pkt); – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie;

Kamil Sitek – VI miejsce (26/40 pkt) – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Działoszynie;

           Ponadto przyznaliśmy jedno wyróżnienie dla Marcina Markowskiego, ucznia I LO w Sieradzu, który w dogrywce o szóste miejsce przegrał tylko dwoma punktami. Również w dogrywce o trzecie miejsce Ania Błaszczyk pokonała Sebastiana Łuszkiewicza jednym punktem…

          Każdy z laureatów otrzymał: wartościową książkę, grę planszową „Alarm dla Warszawy” pendrive i torbę z logo IPN-u oraz znaczek Polska Walcząca. Pozostali otrzymali drobne upominki i dyplomy.

          Laureaci walczyć będą w finale wojewódzkim, który odbędzie się 9 marca 2015 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102 w Łodzi.

          Zwycięzcom gratuluję wiedzy, zdolności i życzę sukcesów w finale wojewódzkim.

Piotr Polak

Internetowy konkurs na tekst napisany poprawną polszczyzną

2015-02-27

21 LUTEGO PRZYPADA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Ogłaszam konkurs na dowolny tekst napisany piękną polszczyzną. Prace nadsyłać można do 27 lutego 2015 r. godz. 24.00 na adres mailowy:
piotr.polak2016@vip.onet.pl
Regulamin konkursu do pobrania.
Dodatkowe informacje - tel. 668 42 17 50
lub mailowo - piotr.polak2016@vip.onet.pl
Piotr Polak

Terminy finałów regionalnych

2015-02-27
Dyplom za udział
Dyplom za udział

 

Informujemy, że:

Finały regionalne konkursu ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE odbęda się:

  • W Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu  - 23 lutego 2015 r. o godz. 10.00 (dla powiatów: łowickiego, kutnowskiego, łeczyckiego i poddębickiego);
  • W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach - 25 lutego 2015 r. o godz. 10.00 (dla powiatów: pabianickiego, zgierskiego, zduńskowolskiego i łaskiego);
  • W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym SPSK im. Bp Teodora Kubiny w Wieluniu - 27 lutego 2015 r. o godz. 10.00 (dla powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, pajęczańskiego i sieradzkiego);


W załączeniu regulamin i uproszczony program przebiegu konkursu

Ewelina Tyran najlepsza w Pabianicach

2015-02-26
Uczestnicy konkursu
Uczestnicy konkursu

         W Pabianicach 25 lutego 2015 r. odbył się drugi finał regionalny konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”, który zorganizowali parlamentarzyści: posłowie Piotr Polak i posła Robert Telus oraz senator Przemysław Błaszczyk. Uczniowie z powiatów: pabianickiego, łaskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego walczyli o wejście do finału wojewódzkiego. Spośród najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyłoniliśmy sześcioro zwycięzców. Decyzją komisji konkursowej nie przyznaliśmy miejsca szóstego, ale dwóch laureatów uplasowaliśmy na miejscu piątym.

Laureaci – wyniki - szkoły:

 Ewelina Tyran – I miejsce (40/40 pkt) – I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach;

Artur Grzeszkiewicz – II miejsce (35/40 pkt) – Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim;

Jakub Ziental – III miejsce (29/40 pkt) – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łasku;

Magdalena Hańćka – IV miejsce (27/40 pkt) - I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach;

Maciej Zatorski – V miejsce (26/40 pkt); – Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylii w Zduńskiej Woli;

Wojciech Brzeski – V miejsce (26/40 pkt) – Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Głownie;

               Każdy z laureatów otrzymał: wartościową książkę, grę planszową „Alarm dla Warszawy” pendrive i torbę z logo IPN-u oraz znaczek Polska Walcząca. Pozostali otrzymali drobne upominki i dyplomy.

               Laureaci walczyć będą w finale wojewódzkim, który odbędzie się 9 marca 2015 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102 w Łodzi. Tam, spośród 36 zakwalifikowanych wyłonimy dziewięcioro zwycięzców. Dwóch najlepszych w nagrodę wyjedzie na wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez Posła do PE Janusza Wojciechowskiego. Trzech kolejnych otrzyma tablety, a czworo następnych nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów. Pozostali otrzymają drobne upominki.

              Ewelinie gratuluję wiedzy i zdolności, a wszystkim życzę sukcesów w finale wojewódzkim.

Piotr Polak

Mateusz i Sylwia najlepsi

2015-02-23
Laureaci konkursu
Laureaci konkursu

             Konkurs „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” zorganizowany przez parlamentarzystów: posła Piotra Polaka, posła Roberta Telusa i senatora Przemysława Błaszczyka dobiega końca.

             W dzisiejsze przedpołudnie – 23 lutego 2015 r. - odbył się pierwszy finał regionalny. Uczniowie z powiatów: łowickiego, kutnowskiego, łęczyckiego i poddębickiego walczyli o sześć najlepszych miejsc. Spośród 32 najlepszych uczniów z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych wyłoniliśmy zwycięzców. O pierwsze i trzecie miejsce uczniowie walczyli w dogrywce.

Laureaci – wyniki - szkoły:

Mateusz Gawroński – I miejsce (40/40 pkt) – Pijarskie Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu;

Sylwia Michalak – II miejsce (40/40 pkt) – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach;

Łukasz Domański – III miejsce (35/40 pkt) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy;

Krzysztof Łabendowicz – IV miejsce (35/40 pkt) - Pijarskie Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu;;

Adrian Celiński – V miejsce (31/40 pkt); – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Wł. Grabskiego w Łowiczu;

Klaudia Milczarek – VI miejsce (30/40 pkt) – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu;

            Każdego z laureatów nagrodziliśmy: wartościowymi książkami, grami planszowymi „Alarm dla Warszawy” i „Znaj Znak - Monte Cassino”, torbami z logo IPN-u oraz znaczkami Polska Walcząca. Pozostali otrzymali drobne upominki i dyplomy.

            Sześcioro najlepszych zakwalifikowaliśmy do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 9 marca 2015 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102 w Łodzi. Tam, spośród 36 zakwalifikowanych wyłonimy dziewięcioro laureatów. Dwóch najlepszych w nagrodę wyjedzie na wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez Posła do PE Janusza Wojciechowskiego. Trzech kolejnych otrzyma tablety, a czworo następnych nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów. Pozostali otrzymają drobne upominki.

           Mateuszowi i Sylwii gratuluję wspaniałych wyników, a wszystkim pozostałym laureatom życzę powodzenia i sukcesów w łódzkim finale.

Piotr Polak

Koniec etapów szkolnych konkursu ,,Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie"

2015-02-19

          Tuż po feriach, w poniedziałkowy poranek 16 lutego br. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu 16 lutego 2015 r. przystąpili do dwóch konkursów.

Laureaci konkursu „Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie":

Kacper Belka - I miejsce;

Małgorzata Rzepka – II miejsce;

Laureaci konkursu „Twórcy Zjednoczonej Europy”:

Marta Cielas - I miejsce;

           Najlepsi zostali nagrodzeni wartościowymi książkami. Laureatów konkursu o Żołnierzach Wyklętych zapraszam do udziału w następnym etapie - regionalnym – 27 lutego br. w Wieluniu w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Sześcioro laureatów z tego etapu powalczy o nagrody główne w etapie wojewódzkim - 9 marca ­- w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102 w Łodzi.

            Wszystkim uczniom życzę maksymalnych not, a Kacprowi i Małgosi gratuluję zwycięstwa.

Piotr Polak

,,Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie" w Wieluniu"

2015-02-16

Nagrody przed feriami

2015-02-11

        Jako ostatnia przed feriami szkoła – Katolickie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Bp Teodora Kubiny gościła organizatorów konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” w swoich progach w piątek przed feriami – 30 stycznia 2015 r. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą dotyczącą żołnierzy walczących o wolność i niepodległość Polski

Laureatami zostali:

Bartłomiej Jaworek - I miejsce;

Andrzej Graczyk - II miejsce;

Aleksandra Janiszewska - III miejsce;

Karina Karbowiak – IV miejsce;

Patryk Kuźbiński – V miejsce

          Wszystkich laureatów zaprosiliśmy do finału regionalnego, który odbędzie się w tej szkole 27 lutego 2015 r.

 

Czworo w finale z Działoszyna

2015-02-11

            Uczniowie z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie zostali zgłoszeni przez swoich nauczycieli do konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”.  Z zagadnień dotyczących walczących po II wojnie żołnierzy Armii Krajowej przygotowali się bardzo dobrze. Poziom ich wiedzy był bardzo wyrównany. Przeprowadzono dogrywkę o pierwsze i trzecie miejsca.

Laureatami zostali:

Kamil Sitek - I miejsce;

Rafał Leszczyk - II miejsce;

Konrad Czerniak - III miejsce;

Przemysław Mostowski – IV miejsce;

             Wszystkich czworo zapraszam do udziału w finale regionalnym konkursu w Wieluniu 27 lutego 2015 r.

Konkurs w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju

2015-02-11

         Młodzież z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu 29 stycznia 2015 r. już po raz kolejny przystąpiła do organizowanych przez posła Piotra Polaka konkursów: „Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie" i „Twórcy Zjednoczonej Europy”.

            Laureaci konkursu „Twórcy Zjednoczonej Europy”:

Piotr Parol - I miejsce (30/30 pkt);

Łukasz Brzozowski – II miejsce;

Agata Komorowska - III miejsce;

             Laureaci konkursu „Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie":

Mateusz Gawroński - I miejsce (30/30 pkt);

Krzysztof Łabendowicz – I miejsce;

Dominika Sapińska - II miejsce;

Justyna Jabłońska - III miejsce;

          Wszyscy uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki. Do etapu regionalnego zakwalifikowano jeszcze Jakuba Szrama, Patryka Kopcia i Samantę Gawryszczak.

           Etap regionalny dla powiatów: łowickiego, kutnowskiego, łęczyckiego i poddębickiego odbędzie się w tej szkole 23 lutego 2015 r. o godz. 10.00. Zapraszamy laureatów etapu szkolnego.

 

Łowiczanie w konkursach

2015-02-11

          Młodzież z I LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu już po raz kolejny przystąpiła w dn. 29 stycznia 2015 r. do organizowanych przeze mnie i senatora Przemysława Błaszczyka konkursów: „Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie" i „Twórcy Zjednoczonej Europy”.

Laureaci konkursu „Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie":

Sebastian Kowalski - I miejsce;

Klaudia Milczarek – II miejsce;

Wiktoria Kolec - III miejsce;

Piotr Bury – III miejsce;

Laureaci konkursu „Twórcy Zjednoczonej Europy”:

Rafał Blus - I miejsce;

Natalia Kucińska – II miejsce;

Agata Wieteska - III miejsce;

          Trzy pierwsze miejsca w każdym konkursie zostały nagrodzone wartościowymi książkami, a pozostali otrzymali inne nagrody i dyplomy za udział.

           Laureatów konkursu o Żołnierzach Wyklętych zapraszam do udziału w następnym etapie - regionalnym – 23 lutego br. w Łowiczu w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju. Sześcioro laureatów z tego etapu powalczy o nagrody główne w etapie wojewódzkim - 9 marca ­- w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102 w Łodzi.

Wszystkim uczniom życzę sukcesów, a rodzicom gratuluję wspaniałych i mądrych dzieci.

Piotr Polak

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>