sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Imprezy różne

Msza św. w intencji XXXIV rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

2015-12-13

             W kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Poddębicach - 13 grudnia 2015 r. - z inicjatywy NSZZ "Solidarność" i księdza proboszcza została odprawiona msza św.

Spotkanie opłatkowe w Łowiczu

2015-12-10

    Rada i Zarząd Fundacji "Czyń Dobro im. Jana Pawła II" w Łowiczu po raz kolejny zaprosiła darczyńców na spotkanie wigilijne.

Spotkanie z ks. Stanisławem Małkowskim

2015-12-05

          Klub Gazety Polskiej w Aleksandrowie Łódzkim i Księgarnia Patriotyczna zorganizowali spotkanie z ks, Stanisławem Małkowskim

Kuchnia historią pisana - Szynkielów 2015

2015-12-05

         ,,Historia może być smaczna" - podsumowanie projektu: ,,Rarytasy kuchni naszych babć" w Szynkielowie

VI Festiwal Piosenki Religijnej CECYLIADA 2015

2015-11-25

           VI Regionalny Festiwal Piosenki Religijnej pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi „Cecyliada 2015” odbył się 25 listopada 2015 r. w ZSP w Rossoszycy

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

2015-11-21

           ,,Był już wśród umarłych, a znów odżył. Zaginął, a odnalazł się w naszej świadomości, pamięci, w naszych sercach"

                                                                                       - ks. Teofil Jurek 

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

2015-10-19

           W 31. rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki w łaskiej kolegiacie odbyła się msza św. w Jego intencji

V Zlot Motocyklowy w Widawie

2015-08-15

           W dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święta Wojska Polskiego  - na zaproszenie wójta Gminy Widawa i Przewodniczącego Rady Gminy Widawa oraz miejscowej jednostki OSP - wziąłem udział we mszy św. W Dąbrowie Widawskiej.

Święto KIERNOZKIEGO DZIKA - 13 lipca 2015 r

2015-07-15

          Na lokalne uroczystości w Kiernozi zostałem zaproszony przez Wójta Gminy Kiernzia i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

Uroczystości odpustowe w Lutomiersku

2015-07-12

         Uroczystość odpustowa w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku - 12 lipca 2015 r.

BUCZKOWSKA TRUSKAWKA – MARKĄ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. I KRAJOWE ŚWIĘTO TRUSKAWKI W BUCZKU

2015-06-28

         Dziękuję Wójtowi Gminy Buczek Bronisławowi Węglewskiemu oraz przewodniczącemu Rady Gminy Buczek Andrzejowi Zielińskiemu za zaproszenie na tę największą w pierwszy weekend wakacji imprezę, ma I Krajowe Święto Truskawki w Buczku.

Podziękowanie za pracę w kampanii wyborczej

2015-05-31

      W ostatnim dniu maja spotkaliśmy się wszyscy, by świętować zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

       Jeszcze raz dziękuję tym, którzy brali czynny udział w kampanii, a także tym, którzy pracowali w komisjach wyborczych i jako mężowie zaufania.
Piotr Polak

Dzień Dziecka w Rożdżałach

2015-05-30

      Miłe chwile spędziłem w niedzielę z moim synem Piotrusiem na imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka w Rossoszycy.

III Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Drużyn OSP w Piłce Nożnej

2015-05-01
źródło:www.gazetaregionu.pl
źródło:www.gazetaregionu.pl

            W turnieju wzięły udział drużyny z dziewięciu powiatów naszego województwa. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny: OSP Stroniewice i OSP Chojny. Wygrali strażacy z OSP Chojny i to oni zdobyli puchar prezydenta Sieradza.

                Zawodnikom ufundowałem piłki do gry w nożną.

                Gratuluję druhom zapału, zwycięstwa i determinacji w walce.

Piotr Polak

Konferencja „Działalność społeczna Sługi Bożego ks. dr. hab. Franciszka Blachnickiego” - 18 kwietnia 2015

2015-04-21

          W piękny kwietniowy, sobotni poranek grupa reprezentantów posła Piotra Polaka wyruszyła z powiatu poddębickiego - Renata Golczyńska i Dorota Więckowska oraz  z sieradzkiego - Sara i Zdzisław Kowalscy do Warszawy.  Celem tej wzniosłej wyprawy był udział w konferencji przygotowanej przez Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pod przewodnictwem posła Roberta Telusa. Tematem konferencji była „Działalność społeczna Sługi Bożego ks. dr hab. Franciszka Blachnickiego”.


   

Startujemy do Sejmu Dzieci i Młodzieży

2015-03-31

       Już po raz drugi łęczycka młodzież – mając ubiegłoroczne doświadczenie – walczy o zaszczytną funkcję posła w polskim parlamencie.

      We wtorek 31 marca w ratuszu miejskim w Łęczycy odbyła się debata „Łęczyca dla młodych”, stanowiąca zasadniczą część programu XXI edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarii Sejmu. 

    Głównym tematem spotkania było zaproponowanie zmian przez zaproszonych uczestników, które miałyby na celu urozmaicenie czasu wolnego młodzieży. W jednej sali spotkali się: burmistrz miasta Łęczyca - Krzysztof Lipiński, wójt gminy Łęczyca - Jacek Rogoziński, Senator RP - Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP - Michał Pacholski, współpracownik posła Piotra Polaka – P. Dorota Więckowska, dyrektorzy i nauczyciele łęczyckich szkół, dyrektorzy łęczyckich placówek kulturowych oraz łęczycka młodzież.

Pierwsza część debaty polegała na analizie obecnego stanu miejsc.

Druga część debaty odbyła się w „terenie”. Krótki spacer pozwolił uczestnikom debaty spojrzeć „okiem młodego człowieka” na Królewskie Miasto.

Spacer po mieście stanowił integralną część debaty i pozwolił na dokładne sprecyzowanie wniosków kończących spotkanie. W ostatniej części debaty głos zabrali również przedstawiciele Sejmu i Senatu RP.

Ostatnim punktem debaty była konkretyzacja pomysłów, wynikająca z przeprowadzonej przez grupy robocze analiza, dyskusji i spaceru ulicami miasta. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, iż miasto ma wiele do zaoferowania młodzieży, potrzebny jednak jest głos, precyzujący oczekiwania młodych ludzi.

        Punktem łączącym wszystkich zebranych okazał się temat powołania Młodzieżowej Rady Miasta, która mogłaby zachęcić młodzież do aktywnego udziału i przyczyniania się do zaproponowania i wprowadzania realnych zmian w Królewskim Mieście.

Debatę poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy: Anna Wasiak i Michał Bończak.

Anna Wasiak

Michał Bończak

 

        Gratuluję Annie Wasiak i Michałowi Bończakowi zaangażowania w sprawy dzieci oraz młodzieży z Łęczycy i okolic. Nie mogłem osobiście uczestniczyć w tej ciekawej debacie, ale przekazane relacje świadczą o Waszej dojrzałości do podejmowania ważnych dla społeczeństwa decyzji oraz o odpowiedzialności za własne czyny. Mam nadzieję, że uda się Wam wypracować prawo do zasiadania w ławach poselskich, a kiedyś będziecie godnie reprezentować Łęczycan w Sejmie lub Senacie.

Piotr Polak


Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem

2015-03-31

Drodzy Państwo

Warto być, warto posłuchać. Dowiecie się Państwo o wielu sprawach, o których nie przeczytacie w innej prasie. Brałem już udził w podobnym spotkaniu - redaktor naczelny mówił ciekawie i inspirująco. Na zakończenie Tomasz Sakiewicz odpowie na Państwa pytania.

Piotr Polak

Spotkanie z mieszkańcami gminy Widawa

2015-03-28

         Miłe popołudnie spędziłem dziś na jajeczku w Chrustach. Dzięki wspaniałej organizacji Pani Sołtys Agnieszki Kościelniak wraz z mieszkańcami gminy Widawa spędziliśmy czas w nastroju świątecznym. Dziękuję za zaproszenie i  w tym czasie przedświątecznym życzę mieszkańcom sołectwa wiary w zwycięstwo dobra.

Piotr Polak

Andrzej Duda w Poddębicach

2015-01-26

             Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu w niedzielę 25 stycznia 2015 r. Prawie dwieście osób przysłuchiwało się z zainteresowaniem wystąpieniu kandydata Prawa i Sprawiedliwości. To było szóste, ostatnie spotkanie tego dnia i mimo napiętego czasu wywiązała się interesująca dyskusja.

                Mieszkańcom powiatu poddębickiego i wszystkim obecnym Pan Andrzej Duda dziękuje za liczne przybycie oraz liczy na Państwa głosy w wyborach prezydenckich.

Piotr Polak

PODZIĘKOWANIE

2014-12-05
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>