sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak

Historia aktualności

ZAPRASZAMY DO SEJMU I SENATU

2013-06-11

W ostatni wtorek wakacji - 27 sierpnia - mieszkańcy z naszych terenów wyjadą do Warszawy. Dla chętnych zorganizowaliśmy wyjazd do polskiego Parlamentu, połączony ze zwiedzaniem stolicy. Wszyscy zobaczą Belweder, Łazienki, Ogród Saski, Muzeum Chopina, Stare Miasto i Powązki Wojskowe. Głodni i spragnieni będą mieli możliwość zakupienia obiadu w restauracji sejmowej.

LAUREACI KONKURSÓW W SEJMIE

2013-05-22

We wtorek ? 21 maja 2013 ? laureaci i wyróżnieni wyjechali w nagrodą na wycieczkę ? Dwa konkursy: X Festiwal Aktorów Jednego Wiersza w Warcie oraz konkurs Wiedzy o Parlamentaryzmie Polskim, który zakończył się w lutym 2013 r. Test wiedzy o Sejmie i Senacie organizowany wspólnie z Senatorem RP Przemysławem Błaszczykiem cieszył się dużym powodzeniem ? udział wzięły w nim 22 szkoły z 11 powiatów.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jakubicach

2013-05-09

Dziś po południu - 8 maja 2013 - miłą wizytę w Sejmie złożyli mi uczniowie z Gminy Warta. Mimo młodego wieku wykazali duże zainteresowanie sprawami legislacji i mojego zaangażowania w pracy parlamentarnej.

Ognisko Patriotyzmu

2013-05-09

Deszczowa pogoda nie złamała naszego ducha patriotyzmu i "Ognisko" odbyło się pod dachem Katolickiego Liceum.

Z młodzieżą w Warszawie - 7 maja 2013

2013-05-08

Dziś miałem okazję, by razem z uczniami Gimnazjum nr 1 w Sieradzu zwiedzać Warszawę. Rozpoczęliśmy od Powązek Wojskowych, gdzie pokazałem najciekawsze miejsca i miejsca pochówku żołnierzy poległych w różnych bitwach.

3 maja 2013

2013-05-08

W tym roku wziąłem udział w uroczystościach w Poddębicach, Uniejowie, Warcie, Rychłocicach i Wieluniu.

Nadwarciański Przegląd Wiejskich Zespołów Śpiewaczych

2013-05-02

Licz nie zgromadzona publiczność podziwiała występy zarówno zespołów ludowych, jak i formacji tanecznej ,,Fantazja


FINAŁ KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU STYCZNIOWYM

2013-05-02

Przed tygodniem zakończył się pierwszy etap konkursu, a w ostatni dzień kwietnia młodzież walczyła o czterodniowy wyjazd do Brukseli. Test był bardzo trudny i zawierał wiele szczegółów dotyczących walk w powstaniu. Walka o miejsca na podium była bardzo wyrównana, o drugie miejsce przeprowadzono dogrywkę.

MŁODZIEŻ Z PĄTNOWA I MIERZYC W SEJMIE

2013-05-02

W poniedziałkowy, wczesny poranek młodzież z tych dwóch gimnazjów wyruszyła do Warszawy. Głównym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Uczniowie zajęli miejsca na sali obrad Senatu oraz galerii sejmowej. Niestety, nie mogłem w tym dniu spotkać się z tymi młodymi ludźmi i oprowadzić ich po budynkach Parlamentu. Reprezentowała mnie p. Dorota Więckowska, dzięki której wszyscy zwiedzili jeszcze Muzeum Powstania Warszawskiego i Stare Miasto. Na lekcje WOS-u umówiłem się w obydwu szkołach, by zdradzić tajniki pracy posła i Sejmu oraz powiedzieć na czym polega praca asystenta i współpracownika.

2 maja - Dzień Flagi RP

2013-05-02
 

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w nocy 1 i 2 maja br. gmach Sejmu zostanie podświetlony na biało ? czerwono.

Łowicz. Finał konkursu

2013-04-26

W ponied ziałek - 22 kwietnia 2013 - uczniowie z łowickich szkół średnich napisali trudny, finałowy test wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Spośród sześciorga finalistów wyłoniono najlepszego. Został nim Adrian Celiński z ZSP nr 4. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Uczniowie z Pijarskiego Liceum im. Królowej Jadwigi. Nagrodę główną: czterodniową wycieczkę do Brukseli ufundował Poseł do PE Janusz Wojciechowski. Nagrody za pozostałe miejsca przywiózł i wręczył Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Justyna Pawlak - najlepszy wynik

2013-04-26

W czterech powiatach odbyły się już finały Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Powiat kutnowski zasłynął najlepszym finałowym wynikiem - 27 punktów na 30 możliwych - w dn. 22 kwietnia 2013 uzyskała Justyna Pawlak z II LO w Kutnie. Drugą lokatę zdobyła Aleksandra Sobczyk, a na trzecim uplasowała się Aleksandra Ociepa.

22 kwietnia 2013. Finał w Łęczycy

2013-04-26

Czterech uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu łęczyckiego wzięło udział w drugim etapie Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Główną nagrodę - czterodniową wycieczkę do Brukseli

- za najlepszy wynik zdobył Bartosz Grobelny z łęczyckiego LO. Tuż za nim uplasował się Sebastian Błaszczyk, a po nim Kinga Błaszczyk.

Ostatni konkurs w pierwszym etapie

2013-04-26

Młodzież z ZSP nr 2 w Pabianicach, jako ostatnia, przystąpiła do walki o pierwsze miejsce i przejście do drugiego etapu. Trzy dziewczyny zajęły miejsca na podium. Wioletta Szymczyk jednym punktem pokonała Karolinę Granert, a tuż za nią była Paulina Kralkowska.

ŁASK. KONKURS WIEDZY O POWSTANIU STYCZNIOWYM

2013-04-26

Dwie szkoły zgłosiły się do walki o wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez Posła do PE Janusza Wojciechowskiego.
W poniedziałkowy poranek - 22 kwietnia - młodzież z łaskiego ZSP nr 1 napisała trudny test wiedzy o powstaniu. Zwyciężyła Aleksandra Moszyńska, uzyskawszy 18 punktów na 30 możliwych. W dogrywce o drugie miejsce wygrał jednym punktem Marcin Chrzanowski przed Angeliką Szmigielską.

Elektrownie wiatrowe - szczęśliwe zakończenie

2013-04-25

W sprawie planowanej inwestycji we wsi Góra Bałdrzychowska - 11 kwietnia - Poseł na Sejm RP Piotr Polak i Senator RP Przemysław Błaszczyk spotkali się z zainteresowanymi mieszkańcami oraz właścicielem gruntów, na których miałyby stanąć wiatraki. Pan Poseł wyjaśnił zebranym wszystkie szanse i zagrożenia związane z takimi inwestycjami, a senator przedstawił swoje doświadczenia związane z kontaktami z firmami, które inwestują w grunty pod takie inwestycje.

Spotkanie z Jaroslawem Kaczyńskimw Łowiczu

2013-04-25

20 kwietnia 2013 - uczestniczyli w nim także: Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł do PE Janusz Wojciechowski, Posłowie na Sejm RP: Piotr Polak, Grzegorz Schreiber i Marek Matuszewski.

Finał w Poddębicach - pierwszy w tej edycji konkursów

2013-04-17

W samo południe 16 kwietnia 2013 roku w ZSP w Poddębicach odbyły się dwa etapy Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Czworo uczniów LO i dwanaścioro z ZSP razem napisali test wiedzy. Troje najlepszych z każdej szkoły otrzymało nagrody książkowe, a zdobywcy pierwszych miejsc weszli do finału.

 

NAJLEPSZE WYNIKI W I LO W SIERADZU

2013-04-15

Siedemnaścioro uczniów sieradzkiego liceum im. Kazimierza Jagiellończyka napisało 8 kwietnia Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Do drugiego etapu zakwalifikował się Mikołaj Brzeziński i on będzie walczył o czterodniowy wyjazd do Brukseli. O jeden punkt przegrała tę walkę Martyna Wawrzyniak, a jeszcze jeden punkt mniej zdobyła Anna Sip.

Trudny test w szkole ponadgimnazjalnej

2013-04-15

Do walki o wycieczkę do Brukseli stanęli uczniowie z ZSP nr 1 w Sieradzu - 8 kwietnia 2013. Do drugiego etapu zakwalifikowała się Anna Błaszczyk z wynikiem 20 pkt. Na podium znaleźli się także: Rafał Zdunek i Jakub Chrabelski.

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>