sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak

Historia aktualności

W ZSP nr 2 w Sieradzu - KONKURS WIEDZY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

2013-12-19

27 listopada 2013 r. uczniowie tej szkoły przystąpili do walki o wejście do finału konkursu. Konkurs zorganizowany przez Posła na Sejm RP i Posła do PE Janusza Wojciechowskiego w czterech powiatach: wieluńskim, wieruszowskim, pajęczańskim i sieradzkim cieszy się wśród uczniów dużym powodzeniem, a w ZS przeprowadził go Piotr Polak Poseł RP.

 

Mateusz Wydrzyński najlepszy w Warcie

2013-12-19

28 listopada 2013 uczniowie z ZSP wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Do finału międzypowiatowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Mateusz Wydrzyński i Maria Rosiak, która zajęła drugie miejsce. Na podium, jako trzeci, znalazł się jeszcze Piotr Świniarski. Dla tych trojga uczniów ufundowałem nagrody książkowe, a wszyscy otrzymali gadżety sejmowe.

Jubileusz 50-lecia szkoły w Warcie

2013-12-19

Zostałem zaproszony przez organizatorów na rocznicę istnienia ZSP w Warcie oraz poświęcenie i przekazanie sztandaru Szkole, Dyrektorowi i Uczniom. Po mszy św. w klasztorze Ojców Bernardynów i przemarszu na część oficjalną do Warckiego Centrum Kultury nastąpiła część oficjalna. W moim imieniu - jako jednego z fundatorów sztandaru - gwóźdź przybijała p. Dorota Więckowska.

Z wizytą w Sejmie. Uczniowie z ZSP w Wieruszowie - 10.12.2013

2013-12-19

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego i w Wieruszowie wzięli udział w listopadzie tego roku w Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Przygotowało się ponad 50 osób z tego w trudnego tematu. W tej szkole konkurs przeprowadzałem osobiście i - tak, jak w każdej szkole - zaproponowałem nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów, by przyjechali z młodzieżą do Sejmu.

Działoszyn. Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

2013-12-19

W poniedziałkowe przedpołudnie - 17 grudnia 2013 uczniowie z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie przystąpili do walki o wejście do finału konkursu. Dziesięcioro zainteresowanych trudnym tematem żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny wykazało się dużą wiedzą i znajomością historii i losów Wyklętych.

Komisja konkursowa zakwalifikowała troje uczniów do finału międzypowiatowego: Przemysława Lesiaka , który zajął pierwsze miejsce oraz Kamila Sitka i Rafała Leszczyka, którzy uplasowali się na drugim miejscu.

Pajęczno 2013 - konkurs

2013-12-19

Uczniowie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie przystąpili do Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych 17 grudnia 2013 r. Poziom wiedzy młodzieży był bardzo wysoki, a uzyskane wyniki bardzo wyrównane - różniły się tylko sześcioma punktami. Spośród dziesięciorga, którzy pisali pięcioro trafiło na podium i otrzymało nagrody książkowe, a wszyscy dyplomy i upominki sejmowe.

Rodzinna atmosfera w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych

2013-12-19

17 grudnia 2013 - po raz pierwszy Poseł Piotr Polak i Senator Przemysław Błaszczyk uczestniczyli w jasełkach i wigilii w tej szkole. Na zaproszenie Pani Dyrektor i Pań nauczycielek, z którymi już wcześniej parlamentarzyści współpracowali, panowie przyjechali podzielić się opłatkiem i podziwiać występy najmłodszych.

DZIEŃ PATRONA W ZS IM. JADWIGI GRODZKIEJ

2013-12-19

Uczniowie tej łęczyckiej szkoły obchodzili 17 grudnia 2013 święto swojej patronki. Uroczystość uświetnił występ dzieci z łęczyckiego przedszkole oraz uczniów tej szkoły, którzy w nietypowy sposób - była do rozmowa z panią Jadwigą - przedstawili jej osobę. Syn Jadwigi Grodzkiej - Zbigniew podziękował sponsorom, wśród których znalazłem się i ja, którzy pomogli wydać mu książkę o jego matce.

KONCERT KOLĘD - 18.12.2013

2013-12-19

18.12.2013 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi podziwialiśmy najpiękniejsze kolędy świata w wykonaniu chóru, chóru dziecięcego i orkiestry. Mieszkańcy trzech gmin powiatu poddębickiego cały wieczór spędzili w teatrze, upajając się piękną muzyką. miałem tę przyjemność, by cały wieczór spędzić z miłośnikami koncertów. To był już kolejny wyjazd zorganizowany przez moje biuro dla wszystkich chętnych - od małych dzieci poczynając, a na seniorach kończąc...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

2013-12-19

Uczniowie ZS w Wieruszowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

2013-11-28

Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych zorganizowali wspólnie poseł Piotr Polak i Poseł do PE Janusz Wojciechowski.

To już kolejna szkoła, której uczniowie zmagali się z tym trudnym tematem, ważnym w naszej historii. W wieruszowskim ZSP do testu przystąpiło 54 uczniów. Walka była niezwykle wyrównana. Komisja konkursowa w składzie: poseł Piotr Polak, Dorota Więckowska i Krystyna Siurdyban - Nowak zakwalifikowała do finału międzypowiatowego trzy osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsca.

25.11.2013 - KONKURS WIEDZY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

2013-11-27

25 listopada konkurs napisali uczniowie z LO im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. Udział w nim wzięło 8 uczniów. Zwyciężył Filip Hodur, który uzyskał 26 na 30 możliwych punktów, na drugim miejscu uplasował się Ariel Burzała, a trzeci był Krzysztof Brzeziński. Do finału międzypowiatowego zakwalifikowali się laureaci z pierwszego i drugiego miejsca.

Mieszkańcy Goszczanowa w Warszawie - 19.11.2013

2013-11-27

We wtorek 19 listopada gościłem w sejmie przedstawicieli gminy Goszczanów. Pokazałem im wszystkie najważniejsze miejsca polskiego Parlamentu.

26 listopada 2013 r. Konkurs o Żołnierzach Wyklętych w ZS nr w Wieluniu

2013-11-27

Uczniowie z ZS nr 1 przystąpili do Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Duża 28-osobowa grupa napisała test szybko i sprawnie, a wyniki osiągnięte przez tę młodzież były bardzo dobre.

18.11.2013 r. WIELUŃ. Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

2013-11-19

Do konkursu - w dn. 18 listopada 2013 r. -zorganizowanego przez Posła na Sejm RP Piotra Polaka i Posła do PE Janusza Wojciechowskiego przystąpiło dziewięcioro uczniów z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa T. Kubiny.

Dziewczyny górą w ZSP nr1 w Sieradzu

2013-11-19

W południe, 18 listopada br. odbył się w tej sieradzkiej szkole pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, ogłoszonego przez Posła na Sejm RP Piotra Polaka i Posła do PE Janusza Wojciechowskiego. Poseł Piotr Polak uroczyście zapowiedział rozpoczęcie walki o wejście do finału, przy pomocy uczennic tej szkoły sprawdzał i oceniał prace, a także wręczał ufundowane przez siebie nagrody.

12 listopada 2013 - Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

2013-11-18

Trzynaścioro uczniów w dniu 12 listopada 2013 r. przystąpiło do walki o wejście do finału konkursu. W sieradzkim liceum im. Kazimierza Jagiellończyka odbył się pierwszy, szkolny etap konkursu - przystąpiło do niego 11 uczniów tej szkoły, a także dwoje uczniów z ZSP w Męckiej Woli. Uczniowie każdej ze szkół byli oceniani oddzielnie. Na rozwiązanie 30 pytań testowych uczniowie mieli 45 minut, z tymi zadaniami uporali się jednak znacznie wcześniej. Komisja konkursowa w składzie: Piotr Polak, Dorota Więckowska i Dominik Dąbrowski sprawdziła testy i przyznała miejsca. Wszyscy uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Nagrody ufundował Poseł na Sejm RP Piotr Polak

Złoczew. Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

2013-11-18

Złoczewskie liceum zgłosiło się do konkursu jako jedno z pierwszych. Dziewięcioro uczniów - w dniu 12 listopada 2013 r. - przystąpiło do rozwiązywania trudnego testu wiedzy. Najlepszy wynik uzyskała Paulina Grabia - 26/30 pkt,; Na drugim miejscu uplasowali się: Angelika Mieszała i Jakub Gabrysiak, z ilością 18 pkt. Te dwie osoby, w dogrywce walczyły o prawo wejścia do finału. Zwyciężyła Angelika! Trzecie miejsce zajęła Magdalena Wiśnik. Wyniki pozostałych uczniów były tylko nieznacznie niższe i wyrównane. Młodzież przyszła na konkurs przygotowana z tego trudnego tematu.

ZROZUMIEĆ MEDIA - warsztaty dla uczniów w Łowiczu

2013-11-18

Dzięki współpracy z Ojcem Marcinem Krupą w dniu 14 listopada br. odbyły się warsztaty medialne w Pijarskich Szkołach Królowej w Łowiczu. Zajęcia składały się z trzech części: radiowej, telewizyjnej i prasowej. Wszyscy uczestnicy kolejno brali udział w każdych zajęciach. Ekipa dziennikarzy i studentów WSKSiM w Toruniu pokazała młodzieży, w jaki sposób działają media i jak potrafią nami manipulować.

Poddębiczanie na koncercie z okazji Święta Niepodległości

2013-11-18

W Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się koncert z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego pod patronatem wojewody łódzkiego, marszałka województwa łódzkiego i prezydenta Łodzi. Na zaproszenie Fundacji Kultury i Biznesu wystosowane dla Fundacji Strzeleckiej, na koncert wyjechało z powiatu poddębickiego ponad 50 osób, a chętnych było drugie tyle. Działacze i duże grono przyjaciół fundacji mieli okazję, by zobaczyć ten koncert dzięki działalności Posła na Sejm RP Piotra Polaka i pracowników biura poselskiego.

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>