sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Aktualności

Rocznica bitwy pod Brużycą. 10.09.2014

2014-09-20
Składanie kwiatów
Składanie kwiatów

                W miejscu, gdzie zginęło 20 powstańców w krwawym starciu z oddziałami kozackimi w 1863 r. aleksandrowski PiS uczcił pamięć poległych. Pod krzyzem i tablicę pamiątkową zlożono kwiaty i zapalono znicze. W moim imieniu wiązankę złożyła delegacja z biura.

                                                                                  Piotr Polak

LIST DOŻYNKOWY 2014

2014-09-19

Dożynki w Dalikowie - 7 września 2014 r.

2014-09-09
Poseł Piotr Polak w towarzystwie starostów dożynkowych
Poseł Piotr Polak w towarzystwie starostów dożynkowych

              Mszą św. rozpoczęło się świeto dziękczynienia dalikowskich rolników za zebrane w tym roku obfite plony. Kolorowy korowód dozynkowy przemaszerowal na stadion, gdzie rozpoczęła się część obrzędowa. W moim - dość ostrym - przemówieniu skrytykowałem rządzącą ekipę PO-PSL, nawiązując do coraz gorszej sytuacji polskich rolników. 

              Rolnikom gratuluję obfitych plonów, a dzieciom udanych występów na uroczystości 

              Na tę gminną uroczystość zostałem zaproszony  przez Panie: Przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatę Wójcik Powłokę i Wiceprzewodniczącą Danutę Walczak.

                                               Piotr Polak

Święto Wojska Polskiego

2014-08-18
Pabianice
Pabianice

                  W parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty św. Wawrzyńca Męczennika - w dzień Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny - obchodzono uroczyście dzień Wojska Polskiego w kolejną rocznicę ,,Cudu nad Wisłą". Po mszy św. złożono w moim imieniu kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. A także wspólnie z pabianickim PiS-em - pod pomnikiem ku czci Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny 1939 r. na miejscowym cmentarzu.
                  Organizatorom dziękuję za zaproszenie, a kolegom z Pabianic za czynne włączanie się we wszystkie uroczystości patriotyczne i religijne.

Piotr Polak

Na pielgrzymce z rodziną

2014-08-16
Piotr Polak z Synem Piotrusiem
Piotr Polak z Synem Piotrusiem

           Do pielgrzymki zorganizowanej przez Księdza Mariana Kilichowskiego z parafii Dzierżawy dołączyłem wraz z żoną i dziećmi w ostatnim dniu, by wspólnie dotrzeć do podnóży Jasnej Góry. Po kiklku dniach forsownego marszu wszyscy szczęśliwie doszli do Częstochowy, by powierzyć Matce Przenajświętszej swoje intencje.

                                                                                Piotr Polak

Rowy 2014

2014-08-14
Jedna z najmłodszych grup w towarzystwie posła Piotra Polaka
Jedna z najmłodszych grup w towarzystwie posła Piotra Polaka

              Ósmego sierpnia powróciła 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży z dwutygodniowych kolonii letnich w Rowach. Wypoczynek został  zorganizowany przez ZZR "Ojczyzna", a do każdego dziecka rolnika dopłacał KRUS. Po raz pierwszy włączyłem się w  organizację takiego wypoczynku z tym organizatorem, więc również sam pojechałem na kilka dni, by sprawdzić na miejscu warunki, wyżywienie i to, jak spędzają czas maluchy oraz zobaczyć, czy realizowany jest program kolonii. Wszystko okazało się w jak najlepszym porządku. Dzieciom dwa tygodnie aktywnego wypoczynku nad morzem szybko minęły. Pogoda sprzyjała opalaniu i kąpielom w morzu, więc opiekunowie starali się, by jak najwięcej czasu dzieciaki spędzali nad wodą.

               W drodze powrotnej czekały jeszcze na młodych dwie niespodzianki - zwiedzanie zamku w Człuchowie i wzgórza zamkowego w Kruszwicy. Podróż - mimo, że była długa - tak została zorganizowana, żeby dzieci nie czuły się znudzone i zniechęcone, ale żeby na długie lata zapamiętały ten wyjazd. Dla niektórych - niestety - był to jedyny wyjazd nie tylko w te wakacje, ale i przez cały tok nauki w szkole..

                Zapraszam dzieci zimą do Poronina na wypoczynek międzysemestralny oraz na następne letnie wyjazdy.

                Rodzicom gratuluję wspaniałych pociech oraz dziękuję za zaufanie okazane zaróno mi, jak i opiekunom. Szczególne podziękowania składam Pani Renacie Maciaszczyk za opiekę nad dziećmi  przez cały wyjazd, a Pani Renacie Golczyńskiej za opiekę w czasie podróży.

                 Szesnastolatków, którzy wyjechali na kolonie po raz ostatni zapraszam w przyszłym roku - już jako siedemnastolatków - na inne wyjazdy.

                                                                                                      Piotr Polak

70 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie

2014-08-01

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie - największa akcja zbrojna podziemia
w okupowanej przez Niemców Europie. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej prowadzili heroiczną
i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji
i dominacji sowieckiej.

źródło: wp.pl

Ustronie Morskie 2014

2014-07-24

            Szczęśliwe i wypoczęte dzieci powróciły z wypoczynku letniego do swoich rodziców. Przez dwa tygodnie (7  20 lipca) odpoczywały po całym roku ciężkiej pracy i nabierały sił do dalszej nauki. Pogoda dopisała - był czas na gry i zabawy, czas na pływanie i opalanie, czas na dodatkowe atrakcje i czas na ulubione zajęcie młodzieży, czyli... nicnierobienie.

           Młodzież miała programowo zorganizowane dwie wycieczki: do Kołobrzegu i Miedzyzdrojów, jednak każdy z nich chciał jeszcze rejsu statkiem po Bałtyku. W ostartnim dniu pobytu ufundowałem im tę atrakcję, a także w drodze powrotnej zapewniłem zwiedzanie zamku w Człuchoweie i Ziemi Piastów w Kruszwicy.

           Zapraszam młodzież na kolejne wyjazdy, a tym, którzy skończyli 16 rok życia proponuję inne kolejne atrakcje w przyszłym roku.

           Opiekunom i wychowawcom dziękuję za opiekę oraz wytężoną pracę z pięćdziesiątką dzieciaków. 

           Rodzicom gratuluję tak wspaniałych pociech...

                                                            Piotr Polak

 

http://www.piotrpolak.pl/gallery-album/kolonie-letnie-ustronie-morskie-2014/562/

                                                      

Rocznica powstania policji polskiej w Łęczycy

2014-07-24

               Policjantom ziemi łęczyckiej i łódzkiej - na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy Pawła Karolaka - złożyłem dziś życzenia z okazji 95. rocznicy powstania policji polskiej.

                                           Piotr Polak

Wyjazd na kolonie letnie do Rowów

2014-07-19

               Dwutygodniowy wypoczynek zorganizowany przez ZZR ,,Ojczyzna" dla dzieci rolników podlegających ubezpieczeniu w KRUS na przełomie lipca i sierpnia.

      Wyjazd 26 lipca o 5.00 z PL. Kościuszki w Poddebicach i o 5.25 z Łęczycy (PKS), powrót 8 sierpnia 2014;

      Przypominamy o obowiązku zabrania z sobą kremów do opalania z wysokim filtrem, balsamów po opalaniu i czapek w jasnym kolorze.

http://www.piotrpolak.pl/new/plecak-kolonisty-na-letnie-wyjazdy-2014-07-05/557/v

ZGROMADZENIE OBYWATELSKIE - 19.07.2014

2014-07-15

                Zapraszam członków i sympatyków PiS na kongres w Warszawie (hala EXPO). Początek o 12.00. Wyjazd bezpłatny, Autokar wyjeżdża z Poddębic (godziny poranne).

                                                                                        Piotr Polak

6 lipca 2014 Zelgoszcz

2014-07-06

             Ufundowałem puchar dla najmłodszego uczestnika zawodów i zdobyła go druhna z OSP Biernacice.

PLECAK KOLONISTY NA LETNIE WYJAZDY

2014-07-05

             Zaczęły się już wyjazdy na kolonie i obozy. W te wakacie dzieci rolników z mojego okręgu wyborczego mają okazję, by wyjechać nad morze do Ustronia Morskiego i Rowów, a także w góry do Szklarskiej Poręby. Pierwszy wyjazd już w poniedziałek - siódmego lipca. Kazdego roku przypominam rodzicom o tym, by dziecko było spakowane w odpowiedni sposób i zabierało tylko potrzebne i niezbędne rzeczy.

           OBOWIĄZKOWO latem rodzice muszą dopilnować, by dzieci zabrały rónież krem do opalania z wysokim filtrem i balsam po opalaniu, a także płyn przeciw komarom.

Wyjazd na kolonie letnie do Ustronia Morskiego

2014-07-04

Pierwszy turnus 07 lipca 2014 - 20 lipca 2014

Wypoczynek organizowany przez Posła na Sejm RP i NSZZ ,,Solidarność RI" dla dzieci rolników, podlegających ubezpieczeniu w KRUS.Wyjazd już w poniedziałek - siódmego lipca 2014
Proszę o punktualne przybycie.

Zbiórka: 7.30 - 7.15
Odjazd spod Kościoła św. Katarzyny w Poddębicach:  8.00
Odjazd z Krośniewic - 9.00
Dojazd do Ustronia - 16.00

Kolonie letnie 2014

2014-06-21

                    Już siódmy rok organizuję wspólnie z NSZZ RI ,,Solidarność" wakacyjny wypoczynek dla dzieci rolników. W ubiegłym roku dzieci wyjechały także z fundacją "Dar dla Potrzebujących" z Opoczna, a w tym roku wyjadą z ZZR "Ojczyzna". Zainteresowanie zarówno koloniami latem, jak i zimowiskami zimą jest ogromne, dlatego w ostatnich latach starałem się pozyskać tyle miejsc, by wszyscy chętni mogli wyjechać. Młodzież w poprzednich latach wypoczywała m.in w: Stegnie, Ustroniu-Jaszowcu, Pogorzelicy, Świebodzinie, Jantarze, kilkakrotnie w Zakopanem.
Zapraszam

                                                                                             Piotr Polak

Laureaci konkursów

2014-06-08
I LO z Pabianic
I LO z Pabianic

           Pięćdziesięcioro zwycięzców i wyróżnionych w wielu konkursach, zarówno przeze mnie organizowanych, jak i współorganizowanych, a także tych, w których ufundowałem nagrody wyjedzie 24 czerwca 2014 r. na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich w S

2014-05-22

               Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich z Sieradza zwiedzili Sejm, Senat i Łazienki w dn. 22 maja 2014 r. 

Praca w Kampanii

2014-05-22

                Wraz z całym sztabem wyborczym odwiedzaliśmy wszystkie miasta powiatowe w Okręgu Wyborczym Łódzkim nr 6 oraz inne miejscowości do których zaprosili mnie wyborcy, poczynając od Łodzi, a kończąc na najmniejszych miejscowościach w powiecie wieruszowskim. 

Piotr Polak

Nadanie imienia rondu im. generała pilota Andrzeja Błasika

2014-05-08

             8 maja 2014 r. w Gostkowie Starym gm. Wartkowice odbyły się połączone obchody 3 Maja, 100-lecia powstania Legionów Polskich oraz poświęcenie i nadanie imienia rondu im. generała pilota Andrzeja Błasika. Uroczystości rozpoczęły się polową mszą św. odprawioną przez księży: Krzysztofa Owczarka - wikariusza z Wartkowic, Krzysztofa Panka - proboszcza z Turu, Kryspina Kaźmierczaka ze Świnic Warckich oraz Mariana Kilichowskiego proboszcza z Dzierżaw.

 


Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 25 października 2015 r. uzyskałem 16637 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>