sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Aktualności

W dziesiątą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

2015-04-01

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Poddębicach

2015-04-01

         We wtorek, 31 marca 2015 r. mieszkańcy Poddębic i sytmpatycy prawdy spotkali się z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej. Tomasz Sakiewicz wyjaśniał, dlaczego konflikt z Rosją, tragedia smoleńska i wojna na Ukrainie wpływają na teraźniejsze wydarzenia. W przerwie Paweł Piekarczyk śpiewał pieśni patriotyczne przy akompaniamencie dźwięków gitary.

Dziękuję wszystkim za miłe sptkanie i zainteresowanie historią Polski.

Piotr Polak

Startujemy do Sejmu Dzieci i Młodzieży

2015-03-31

       Już po raz drugi łęczycka młodzież – mając ubiegłoroczne doświadczenie – walczy o zaszczytną funkcję posła w polskim parlamencie.

      We wtorek 31 marca w ratuszu miejskim w Łęczycy odbyła się debata „Łęczyca dla młodych”, stanowiąca zasadniczą część programu XXI edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarii Sejmu. 

    Głównym tematem spotkania było zaproponowanie zmian przez zaproszonych uczestników, które miałyby na celu urozmaicenie czasu wolnego młodzieży. W jednej sali spotkali się: burmistrz miasta Łęczyca - Krzysztof Lipiński, wójt gminy Łęczyca - Jacek Rogoziński, Senator RP - Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP - Michał Pacholski, współpracownik posła Piotra Polaka – P. Dorota Więckowska, dyrektorzy i nauczyciele łęczyckich szkół, dyrektorzy łęczyckich placówek kulturowych oraz łęczycka młodzież.

Pierwsza część debaty polegała na analizie obecnego stanu miejsc.

Druga część debaty odbyła się w „terenie”. Krótki spacer pozwolił uczestnikom debaty spojrzeć „okiem młodego człowieka” na Królewskie Miasto.

Spacer po mieście stanowił integralną część debaty i pozwolił na dokładne sprecyzowanie wniosków kończących spotkanie. W ostatniej części debaty głos zabrali również przedstawiciele Sejmu i Senatu RP.

Ostatnim punktem debaty była konkretyzacja pomysłów, wynikająca z przeprowadzonej przez grupy robocze analiza, dyskusji i spaceru ulicami miasta. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, iż miasto ma wiele do zaoferowania młodzieży, potrzebny jednak jest głos, precyzujący oczekiwania młodych ludzi.

        Punktem łączącym wszystkich zebranych okazał się temat powołania Młodzieżowej Rady Miasta, która mogłaby zachęcić młodzież do aktywnego udziału i przyczyniania się do zaproponowania i wprowadzania realnych zmian w Królewskim Mieście.

Debatę poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy: Anna Wasiak i Michał Bończak.

Anna Wasiak

Michał Bończak

 

        Gratuluję Annie Wasiak i Michałowi Bończakowi zaangażowania w sprawy dzieci oraz młodzieży z Łęczycy i okolic. Nie mogłem osobiście uczestniczyć w tej ciekawej debacie, ale przekazane relacje świadczą o Waszej dojrzałości do podejmowania ważnych dla społeczeństwa decyzji oraz o odpowiedzialności za własne czyny. Mam nadzieję, że uda się Wam wypracować prawo do zasiadania w ławach poselskich, a kiedyś będziecie godnie reprezentować Łęczycan w Sejmie lub Senacie.

Piotr Polak


Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem

2015-03-31

Drodzy Państwo

Warto być, warto posłuchać. Dowiecie się Państwo o wielu sprawach, o których nie przeczytacie w innej prasie. Brałem już udził w podobnym spotkaniu - redaktor naczelny mówił ciekawie i inspirująco. Na zakończenie Tomasz Sakiewicz odpowie na Państwa pytania.

Piotr Polak

Spotkanie z mieszkańcami gminy Widawa

2015-03-28

         Miłe popołudnie spędziłem dziś na jajeczku w Chrustach. Dzięki wspaniałej organizacji Pani Sołtys Agnieszki Kościelniak wraz z mieszkańcami gminy Widawa spędziliśmy czas w nastroju świątecznym. Dziękuję za zaproszenie i  w tym czasie przedświątecznym życzę mieszkańcom sołectwa wiary w zwycięstwo dobra.

Piotr Polak

Pierwszklasiści w pabianickiego liceum w Sejmie

2015-03-28
Uczniiowie I LO w Pabianicach
Uczniiowie I LO w Pabianicach

          Uczniowie pierwszych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach byli 27 marca br. moimi gośćmi w Sejmie. W ten dzień nie było planowanego posiedzenia Sejmu, więc młodzież mogła dłuższy czas spędzić na galerii sali obrad. Tam przewodnik sejmowa omówiła rolę i historię Sejmu w Polsce. Dziewczęta i chłopcy zwiedzili hole oraz korytarze sejmowe, przeszli nowym przejściem podziemnym do kaplicy, a zakończyli pobyt obiadem w restauracji sejmowej. W drodze powrotnej każdy z uczestników otrzymał certyfikat "Młody obywatel w Sejmie i Senacie".

          Wśród zwiedzających była uczestniczka konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie", korzystając więc z okazji, że młodzież była w Warszawie, zaprowadziłem ich na kwaterę ,,Ł" cmentarza powązkowskiego. Tam przekazałem im odkłamaną historię tego miejsca, a sami zobaczyli ilu pomordowanych zidentyfikowano i jak wiele pozostało jeszcze do odkrycia. Mam nadzieję, że zainspirowałem wielu do odkrywania historii tego miejsca.

          Dziękuję Pani Magdalenie Klewin za zorganizowanie wyjazdu, a opiekunom Agnieszce Molendzie i Maciejowi Krawczykowi za wspaniałe wywiązywanie się z obowiązków wychowawczych.

Piotr Polak

Gimnazjada Europejska

2015-03-25
Laureaci konkursu
Laureaci konkursu

            Z przyjemnością skorzystałem w dn. 25 marca 2015 r. z zaproszenia na XIV Gimnazjadę Europejską, którą zorganizowali członkowie Klubu Europejskiego, działającego w Gimnzjium nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach. Celem konkursu było przybliżenie tematyki integracji Polski z Unią Europejską,  bieżącej problematyki związanej z działalnością UE, wkładu Polski w dorobek cywilizacyjny Europy, znajomość geografii i historii Polski oraz znajomość  najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju. W tej edycji gimnazjady wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn z powiatu pabianickiego.

           Pierwsze i drugie miejsca zajęły drużyny wystawione przez Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Pabianicach, a trzecie miejsce zajęła drużyna wystawiona przez organizatora, czyli miejscowe gimnazjum.

         Nagrodzeni byli laureaci trzech pierwszych miejsc. Zwycięzcom z pierwszego miejsca ufundowałem książki historyczne, a uplasowani na miejscu trzecim otrzymali ode mnie w nagrodę zaproszenia do Sejmu i Warszawy.

            Organizatorom gratuluję wytrwałości, a laureatom ogromnej wiedzy wykraczającej poza program szkolny.

            Dyrektorowi Włodzimierzowi Stankowi dziękuję za zaproszenie i życzę jeszcze wielu lat dobrze układającej się współpracy.

Piotr Polak

Polskie Symbole Narodowe

2015-03-25
Uczestnicy konkursu
Uczestnicy konkursu

       Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Pabianicach wzięli udział w konkursie plastycznym POLSKIE SYMBOLE NARODOWE. W dniu 25 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie i nagrodzono trzy osoby, a pozostali otrzymali komiksy, długopisy i kalendarzyki z postaciami żołnierzy AK walczących po II wojnie światowej o wolność i niezawisłość naszego kraju.

Komisja składająca się z nauczycieli szkoły wybrała trzy najlepsze prace:

I miejsce - Daria Cocyk;

II miejsce - Julia Jakubiec;

III miejsce - Aleksandra Świtoniak;

        Laureatki trzech najlepszych miejsc otrzymały książki historyczne o Żołnierzach Wyklętych i gry planszowe o tematyce związanej z walkami lotników polskich w czasie II wojny światowej oraz gadżety.

      Dziękujemy nauczycielom i dyrektorowi szkoły Waldemarowi Flajszerowi za zaproszenie, a dzieciom gratulujemy talentów oraz wiedzy historycznej.

Nagrody ufundował poseł Piotr Polak.


Karolina Mamcarz i Adam Kosecki wyróżnieni

2015-03-13

       Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, przypadający rokrocznie 21 lutego uczciliśmy w sposób szczególny. Na forach internetowych ogłosiliśmy konkurs na dowolny tekst napisany poprawną polszczyzną. Spośród nadesłanych różnych tekstów wybraliśmy najlepsze i przyznaliśmy dwa wyróżnienia: Karolinie Mamcarz i Adamowi Koseckiemu.

         Nagrody - niespodzianki wyślemy pocztą, a teksty publikujemy na naszych i zaprzyjaźnionych stronach internetowych oraz forach społecznościowych.

Komisja konkursowa

 

         Karolinie i Adamowi gratuluję talentu oraz odwagi, a ich nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów do różnych wyzwań. Rodzicom wyróżnionej młodzieży życzę, by ich zdolne i pracowite dzieci były przykładem dla innych, a także fundamentem, na którym mogą budować przyszłość następne pokolenia.

Piotr Polak

1% DLA PRZYSZŁOŚCI

2015-03-12

Przekaż 1% podatku na edukację oraz patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży.

Zapraszam wszystkich do biura poselskiego. Pracownicy pomogą Państwu rozliczyć podatek i wypełnić PIT.

Biuro czynne w dni robocze w godz. 8.00 - 15.00

Piotr Polak

11 marca - Dzień Sołtysa

2015-03-11

Finał Wojewódzki konkursu ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE

2015-03-09

             Finał wojewódzki konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” odbył się 9 marca 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Organizatorami konkursu pod patronatem Oddziału IPN w Łodzi byli parlamentarzyści: Posłowie na Sejm RP Piotr Polak i Robert Telus; Senatorowie RP Przemysław Błaszczyk i Grzegorz Wojciechowski; Poseł do PE Janusz Wojciechowski.

           Do konkursu zgłosiło się 65 szkół ponadgimnazjalnych i ok. 800 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych woj. łódzkiego. Laureaci etapów szkolnych (z każdej szkoły trzy pierwsze miejsca) wzięli udział w etapach regionalnych, w których zakwalifikowano do etapu wojewódzkiego 37 osób.

           Uczniowie pisali test składający się z 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru, za każde z tych pytań przyznawano jeden punkt. Maksymalnej noty nie otrzymał nikt, natomiast dwaj uczniowie uzyskali po 47 punktów i im przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca. Również ex aequo dwaj uczniowie zajęli trzecie miejsce. Przeprowadzono dogrywkę o czwarte i ósme miejsce.

     Laureatami zostali:

I miejsce - Michał Gala, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach – 47/50 pkt;

I miejsce - Łukasz Domański, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy – 47/50 pkt;

II miejsce – Krzysztof Łabendowicz, uczeń Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu – 46/50 pkt;

III miejsce – Artur Nowak, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach – 45/50 pkt;

III miejsce – Jakub Chrabelski, uczeń  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu – 45/50 pkt;

IV miejsce - Mateusz Gawroński,  uczeń Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu – 44/50 pkt (dogrywka 8/10 pkt);

V miejsce – Ewelina Tyran, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach – 44/50 pkt (dogrywka 6/10 pkt);

 VI miejsce – Paweł Gala, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach – 44/50 pkt (dogrywka 5/10 pkt);

VII miejsce – Michał Dawid, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach – 43/50 pkt;

VIII miejsce – Daniel Wojtczak, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej – 42/50 pkt (dogrywka 6/10 pkt);

W dogrywce o ostatnie VIII miejsce laureata, o jeden punkt przegrał Artur Grzeszkiewicz  z Zespołu Szkól Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim.

             Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Obydwaj laureaci pierwszego miejsca wyjadą na wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez europosła Janusza Wojciechowskiego, a uczniowie, którzy zajęli drugie, trzecie i czwarte miejsca otrzymali tablety, ufundowane przez Piotra Polaka, Roberta Telusa, Grzegorza Wojciechowskiego i Przemysława Błaszczyka. Ci, którzy uplasowali się na miejscach od piątego do ósmego otrzymali pendrive. Ponadto każdy z laureatów otrzymał książki z dedykacjami, ufundowane przez łódzki oddział IPN i parlamentarzystów. Laureaci, którzy nie wyjadą do Brukseli otrzymali też gry planszowe „Kolejka”, ufundowane przez IPN w Warszawie. Pozostałym uczestnikom organizatorzy ufundowali książki „Dla Niepodległej. Żołnierze Wyklęci 1944 – 1963”, wydaną przez Społeczny Komitet Upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych” w Poznaniu w 2015 r.

           Nagrody na ten konkurs ufundowali:

Poseł do PE Janusz Wojciechowski, Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Poseł na Sejm RP Robert Telus, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Senator RP Grzegorz Wojciechowski. Wydawnictwo Sejmowe, Wszechnica Sejmowa, Kancelaria Senatu, Centrala IPN w Warszawie, Oddział IPN w Łodzi, Oddział IPN w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego, portal Fronda.pl;

            Laureatom konkursu gratuluję sukcesów, a wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i pasji. Dyrektorom Szkół i nauczycielom dziękuję za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uczniów.

Piotr Polak

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

2015-03-08

Protest Rolników w Wartkowicach

2015-03-06

          Organizatorem protestu była Rada Wojewódzka NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Województwa Łódzkiego.

           Rolnicy - w piątek 6 marca - protestowali przeciwko tragicznej sytuacji producentów rolnych oraz nieopłacalności produkcji na wszystkich rynkach rolnych. W proteście udział wzięli producenci rolni z powiatu poddębickiego i łęczyckiego. Przez cztery godziny blokowali rondo im. gen A. Błasika w Gostkowie.

Kierowcy ze zrozumieniem odnosili się do utrudnień w ruchu drogowym.

Piotr Polak

Tomaszowianie w Sejmie

2015-03-05

           Emeryci i członkowie klubu sportowego "Roland" z Tomaszowa Mazowieckiego zwiedzili Sejm.

           Na prośbę byłego posłą PIS-u, a obecnie Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, rolę Sejmu oraz zadania posłów przedstawił mieszkańcom tego miasta poseł Piotr Polak.

<info biuro>

Umowa Programowa Andrzeja Dudy z Polakami

2015-02-28

Idziemy po zwycięstwo razem

,,Mamy energię mamy zapał, mamy wspaniałą drużynę i świetnego kandydata. To stwarza szansę wielkiego zwycięstwa" - tak mówiła - przy wielkim aplauzie młodzieży - Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Konwencja Programowa - Warszawa

2015-02-28

Zapraszam młodzież na prezentację programu Andrzeja Dudy w Warszawie. Wyjazd bezpłatny.
Informacje i zapisy w biurze poselskim. Poddębice, Pl. Kościuszki 15/3;
tel. 43 678 20 64; 516 04 03 04; 668 42 17 50;
Godziny wyjazdu:
Sieradz - 7.30;
Poddębice - 8.00;
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak

Jakub Chrabelski zwycięzcą w Wieluniu

2015-02-27
Laureaci
Laureaci

         Trzeci finał regionalny konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”, który zorganizowali parlamentarzyści: posłowie Piotr Polak i posła Robert Telus oraz senator Przemysław Błaszczyk odbył się 27 lutego 2015 r. w Wieluniu. Uczniowie z powiatów: wieluńskiego, zgierskiego, pajęczańskiego i sieradzkiego walczyli o wejście do finału wojewódzkiego. Spośród najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyłoniliśmy sześcioro zwycięzców.

Laureaci – wyniki - szkoły:

Jakub Chrabelski – I miejsce (37/40 pkt) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu;

Anna Błaszczyk – II miejsce (32/40 pkt) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu;

Sebastian Łuszkiewicz – III miejsce (32/40 pkt) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie;

Bartłomiej Jaworek – IV miejsce (29/40 pkt) – Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK w Wieluniu;

Izabela Paczkowska – V miejsce (28/40 pkt); – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie;

Kamil Sitek – VI miejsce (26/40 pkt) – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Działoszynie;

           Ponadto przyznaliśmy jedno wyróżnienie dla Marcina Markowskiego, ucznia I LO w Sieradzu, który w dogrywce o szóste miejsce przegrał tylko dwoma punktami. Również w dogrywce o trzecie miejsce Ania Błaszczyk pokonała Sebastiana Łuszkiewicza jednym punktem…

          Każdy z laureatów otrzymał: wartościową książkę, grę planszową „Alarm dla Warszawy” pendrive i torbę z logo IPN-u oraz znaczek Polska Walcząca. Pozostali otrzymali drobne upominki i dyplomy.

          Laureaci walczyć będą w finale wojewódzkim, który odbędzie się 9 marca 2015 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102 w Łodzi.

          Zwycięzcom gratuluję wiedzy, zdolności i życzę sukcesów w finale wojewódzkim.

Piotr Polak

Internetowy konkurs na tekst napisany poprawną polszczyzną

2015-02-27

21 LUTEGO PRZYPADA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Ogłaszam konkurs na dowolny tekst napisany piękną polszczyzną. Prace nadsyłać można do 27 lutego 2015 r. godz. 24.00 na adres mailowy:
piotr.polak2016@vip.onet.pl
Regulamin konkursu do pobrania.
Dodatkowe informacje - tel. 668 42 17 50
lub mailowo - piotr.polak2016@vip.onet.pl
Piotr Polak

Terminy finałów regionalnych

2015-02-27
Dyplom za udział
Dyplom za udział

 

Informujemy, że:

Finały regionalne konkursu ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE odbęda się:

  • W Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu  - 23 lutego 2015 r. o godz. 10.00 (dla powiatów: łowickiego, kutnowskiego, łeczyckiego i poddębickiego);
  • W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach - 25 lutego 2015 r. o godz. 10.00 (dla powiatów: pabianickiego, zgierskiego, zduńskowolskiego i łaskiego);
  • W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym SPSK im. Bp Teodora Kubiny w Wieluniu - 27 lutego 2015 r. o godz. 10.00 (dla powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, pajęczańskiego i sieradzkiego);


W załączeniu regulamin i uproszczony program przebiegu konkursu

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>