sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Zapowiedzi wydarzeń

Patronat Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Sejm RP
Senat RP
Dla rolników
Prace w komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Prace w Komisji Spraw Wewnętrznych
Radio Maryja
TV Trwam
Nasz Dziennik
niezależna.pl
wpolityce.pl
Wybory 2014

Zaprzyjaźnione strony

Prawo i Sprawiedliwość

Aktualności

Dzień Dziecka w Rossoszycy 30 maja 2015 r.

2015-05-13
Plakat
Plakat

            Niezwykłą i godną polecenia inicjatywą wykazali się mieszkańcy sołectwa Lasek - Pani Sara Kowalska i sołtys Janusz Nowak. Dla wszystkich dzieci organizują kolejną już imprezę. Po udanej zabawie choinkowej z paczkami dla milusińskich, postanowili zorganizować dzieciom - z okazji ich święta - imprezę pełną atrakcji. Okoliczne firmy nie odmówiły pomocy i dzięki temu dziewczynkom oraz chłopcom organizatorzy zapewnią więcej atrakcji.

Medialny patronat nad imprezą objęło sieradzkie "Nasze Radio";

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

2015-05-12
            Dziś swe święto obchodzą Panie Pielęgniarki i Panowie Pielęgniarze, kilka dni temu świętowali położnicy. To w Waszych ręcach nasze zdrowie i życie... Niech wszyscy docenią trud i ciężką pracę wnoszoną po to, by nam żyło się zdrowiej. Niech nigdy nie zabraknie nikomu Waszej pomocy, dobrego serca i pięknego uśmiechu...

               Niech decydenci docenią trud i poświęcenie dla dobra innych. Proszę przyjąć podziękowanie za ofiarną pracę i zaangażowanie na rzecz ochrony życia oraz zdrowia naszych bliskich.

Piotr Polak

 

Rozmowy (nie)kontrolowane, czyli spotkanie z przedstawicielami władzy różnych szczebli

2015-05-11

         Z inicjatywy młodzieży 11 maja 2015 r. w Gimnazjum im. św. Faustyny w Świnicach Warckich odbyło się spotkanie z przedstawicielami władzy samorządowej oraz parlamentarnej. Udział wzięli:  Piotr Polak - Poseł na Sejm RP, Przemysław Błaszczyk - Senator RP, Wojciech Zdziarski - starosta łęczycki,  Edward Cymmer - viceprzewodniczący rady powiatu, Sylwia Prażnowska - radna powiatu łęczyckiego oraz Krzysztof Próchniewicz - Wójt Gminy Świnice Warckie.

W powiecie poddębickim wygrał Andrzej Duda

2015-05-11
Wyniki w powiecie poddębickim
Wyniki w powiecie poddębickim

     Minął pracowity dzień wyborczy - 10 maja 2015 r. Wszyscy odpowiedzialni za Polskę, za przyszłość narodu, naszych dzieci i patrioci oddali swój głos tego dnia.

    Dziękuję Państwu za udział w wyborach na Przezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz za głosy oddane na Andrzeja Dudę. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał w powiecie prawie 7% przewagą.

Piotr Polak

Szczegóły:

Konwencja Młodzieżowa Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy - 7 maja 2015 r.

2015-05-04

       Zapraszam na Konwencję Młodzieżową Kandydata PIS na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy;
Warszawa "Reduta", ul. Bielańska 12; 7 maja 2015 r., godz. 11.00;

Piotr Polak

FOTORELACJA Z KONWENCJI ANDRZEJA DUDY:

Dzień Strażaka

2015-05-04

Matura 2015

2015-05-04

III Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Drużyn OSP w Piłce Nożnej

2015-05-01
źródło:www.gazetaregionu.pl
źródło:www.gazetaregionu.pl

            W turnieju wzięły udział drużyny z dziewięciu powiatów naszego województwa. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny: OSP Stroniewice i OSP Chojny. Wygrali strażacy z OSP Chojny i to oni zdobyli puchar prezydenta Sieradza.

                Zawodnikom ufundowałem piłki do gry w nożną.

                Gratuluję druhom zapału, zwycięstwa i determinacji w walce.

Piotr Polak

Kolonie letnie w Rowach

2015-05-01

               Zapraszam dzieci i młodzież do skorzystania z wyjazdu na kolonie letnie.

               Oferta skierowana jest do dzieci, których rodzice podlegaję pełnemu ubezpieczeniu w KRUS lub poberają emeryturę bądź rentę z tej kasy.

Piotr Polak

NARODOWE ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

2015-04-30

Nagroda dla Eweliny Tyran

2015-04-24
Ewelina Tyran z nagrodą
Ewelina Tyran z nagrodą

        W tym roku szkolnym nagrodziłem uczennicę Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie i wspłpracę trwającą przez trzy lata nauki w tej szkole.

       Dzięki zaangażowaniu Pani Magdaleny Klewin - nauczycielki  historii w tej szkole oraz Pani Dyrektor Alicji Bujacz uczestniczyłem w uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich pabianickiej szkoły i wręczyłem Ewelinie nagrodę - tablet i list gratulacyjny.

W rozwinięciu krótkie wspomnienie naszej współpracy

 

Uczniowie w Sejmie

2015-04-24

           Młodzież sieradzkiego Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich - korzystając z mojego zaproszenia, 24 kwietnia 2015 r. - zwiedziła izbę niższą polskiego Parlamentu. Z ust przewodnika sejmowego usłyszeli wywód o sposobie tworzenie prawa w Polsce. Zobaczyli też na żywo salę obrad, do której - być może - kiedyś powrócą jako posłowie.

Wcześniej - w Belwederze - uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i komnaty, w których zamieszkiwał. Poznali też historię Łazienek Królewskich i obiektów tam znajdujących się.

             Dzięki zaangażowaniu Pana Lesława Kacprzaka - nauczyciela historii w tej szkole, Pani Urszuli Michalskiej oraz Dyrektora Grzegorza Pipia był to już kolejny patriotyczny wyjazd drugoklasistów z tej szkoły do Warszawy. Należą się Państwu wielkie podziękowania za wychowanie młodzieży w duchu patrityzmu i umiłowania własnej Ojczyzny.

Piotr Polak

Konferencja „Działalność społeczna Sługi Bożego ks. dr. hab. Franciszka Blachnickiego” - 18 kwietnia 2015

2015-04-21

          W piękny kwietniowy, sobotni poranek grupa reprezentantów posła Piotra Polaka wyruszyła z powiatu poddębickiego - Renata Golczyńska i Dorota Więckowska oraz  z sieradzkiego - Sara i Zdzisław Kowalscy do Warszawy.  Celem tej wzniosłej wyprawy był udział w konferencji przygotowanej przez Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pod przewodnictwem posła Roberta Telusa. Tematem konferencji była „Działalność społeczna Sługi Bożego ks. dr hab. Franciszka Blachnickiego”.


   

Lekcja WOS w Burzeninie

2015-04-14
Klasy piąte
Klasy piąte

         Piątoklasiści z burzenińskiego Zespołu Szkół wzięli czynny udział w lekcji WOS-u, którą przeprowadził dla nich poseł Piotr Polak. ,,Jednym z obowiązków poselskich jest stały kontakt ze społeczeństwem, a więc także z dziećmi i młodzieżą" - wyjaśniał dzieciom parlamentarzysta. Na każde z zadanych pytań uczniów poseł odpowiadał w języku dla tej grupy społeczeństwa zrozumiałym, dlatego też dzieciaki do końca lekcji były bardzo zainteresowane tym, co dzieje się w Sejmie i jak przebiega proces tworzenia prawa.

         Za zaproszenie dziękujemy Pani Dyrektor - Ewie Majczak oraz Panu Jackowi Majdzińskiemu, ktory lekcję zorganizował i przygotował.

Uczciliśmy pamięć ofiar zbrodni katyńskiej - 12.04.2015

2015-04-12

         W 75. rocznicę dramatycznej historii ofiar katyńskich i 5. rocznicę śmierci dziewięćdziesięciu sześciu Polaków w Smoleńsku z inicjatywy Posła na Sejm RP Piotra Polaka, mszę św. odprawili księża parafii św. Katarzyny w Poddębicach.                

        Dziękujemy wszystkim wiernym, delegacjom i pocztom sztandarowym za udział w dzisiejszej mszy św. w intencji pomordowanych w Katyniu, Ostaszkowie i Starobielsku oraz w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.
        Pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych kwiaty złożył poseł Piotr Polak, delegacja senatora Przemysława Błaszczyka oraz delegacje uczniów poddębickich szkół.

Żywa lekcja historii

2015-04-09

           9 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Poznali historię i zwiedzili miejsce zamieszkania Prezydenta RP - Belweder, Łazienki Królewskie, Sejm i Senat RP oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

    Uczniowie byli zaproszeni przez Senatora RP - Przemysława Błaszczyka i Posła na Sejm RP - Piotra Polaka. Dzięki tej wycieczce zapoznali się z pracą Sejmu i Senatu oraz przybliżyli sobie historię Belwederu i Powązek, gdzie oglądali Pomnik Ofiar Katynia, Łączkę - kwaterę „Żołnierzy Wyklętych” oraz groby żołnierzy AK i harcerzy z Szarych Szeregów walczących o wolną Polskę w czasie II wojny światowej.

Była to interesująca i pouczająca lekcja historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

     Dziękuję za pomoc w organizacji i opiekę nad młodzieżą Paniom: Aleksandrze Głuszcz, Aleksandrze Żabce i Iwonie Rutkowskiej, a także Pani Dorocie Więckowskiej - reprezentującej posła Piotra Polaka i senatora Przemysława Błaszczyka.

Organizator wycieczki  

Małgorzata Urbańska


         Na ręce Pani Małgorzaty Urbańskiej składam szczególne podziękowania za zaangażowanie w proces wychowania patriotycznego żychlińskiej młodzieży. Dziękuję za dotychczasową współpracę w organizowaniu patriotycznych konkursów, wyjazdów do Sejmu i Senatu oraz nauczania wychowanków szacunku do różnych miejsc pamięci.
Paniom opiekunkom: Aleksandrze Głuszcz, Aleksandrze Żabce i Iwonie Rutkowskiej gratuluję umiejętności wychowawczych oraz podziwiam ich ciężką pracę i poświęcenie dla młodzieży. Rodzicom dziewcząt i chłopców życzę, by ich dzieci osiągnęły wszystkie założone cele.
Poseł na Sejm RP
 Piotr Polak

Dzień Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej

2015-04-07

75. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 5. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ


    Zapraszam wszystkich patriotów, młodzież szkolną, poczty sztandarowe, delegacje zakładów pracy, władze samorządowe oraz rządowe na mszę św. w intencji ofiar w Kościele p.w. św. Katarzyny w Poddębicach. Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych.
Piotr Polak

Wielkanoc 2015

2015-04-04

Konferencja prasowa na temat wprowadzenia euro w Polsce

2015-04-01

Waluta euro nie zabezpiecza państw Unii Europejskiej przed kryzysem - twierdzi Piotr Polak

W dziesiątą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

2015-04-01
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 25 października 2015 r. uzyskałem 16637 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>