sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Aktualności

Młodzież z Gimnazjum nr 1 w Sieradzu w Warszawie

2015-05-27

                Na moje zaproszenie po raz kolejny sieradzka młodzież zwiedziła Sejm. w piątkowe popołudnie 22 maja 2015 r. po zwiedzeniu Belwederu, Łazienek i Strego Miasta uczniowie zapoznali się w Sejmie z procesem legislacyjnym.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Pabianicach zwiedzili Sejm RP

2015-05-21

             21 maja 2015 na moje zaproszenie pabianicka młodzież złożyła wizytę w Sejmie. Z ust przewodnika usłyszeli jaka jest historia parlamentaryzmu w Polsce oraz jak wygląda proces legislacyjny.

Zaproszenie na Konwencję Andrzeja Dudy

2015-05-17
      Zapraszam młodzież na Konwencję Kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w środę 20 maja br.
       Wyjazd z Poddębic, ok. 7.50 - dokładne godziny odjazdów z poszczególnych miast oraz trasa autokaru będą podane we wtorek;
Informacje i zapisy: 48 678 20 64; 668 42 17 50;
Piotr Polak

Dzień Dziecka w Rossoszycy 30 maja 2015 r.

2015-05-13
Plakat
Plakat

            Niezwykłą i godną polecenia inicjatywą wykazali się mieszkańcy sołectwa Lasek - Pani Sara Kowalska i sołtys Janusz Nowak. Dla wszystkich dzieci organizują kolejną już imprezę. Po udanej zabawie choinkowej z paczkami dla milusińskich, postanowili zorganizować dzieciom - z okazji ich święta - imprezę pełną atrakcji. Okoliczne firmy nie odmówiły pomocy i dzięki temu dziewczynkom oraz chłopcom organizatorzy zapewnią więcej atrakcji.

Medialny patronat nad imprezą objęło sieradzkie "Nasze Radio";

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

2015-05-12
            Dziś swe święto obchodzą Panie Pielęgniarki i Panowie Pielęgniarze, kilka dni temu świętowali położnicy. To w Waszych ręcach nasze zdrowie i życie... Niech wszyscy docenią trud i ciężką pracę wnoszoną po to, by nam żyło się zdrowiej. Niech nigdy nie zabraknie nikomu Waszej pomocy, dobrego serca i pięknego uśmiechu...

               Niech decydenci docenią trud i poświęcenie dla dobra innych. Proszę przyjąć podziękowanie za ofiarną pracę i zaangażowanie na rzecz ochrony życia oraz zdrowia naszych bliskich.

Piotr Polak

 

Rozmowy (nie)kontrolowane, czyli spotkanie z przedstawicielami władzy różnych szczebli

2015-05-11

         Z inicjatywy młodzieży 11 maja 2015 r. w Gimnazjum im. św. Faustyny w Świnicach Warckich odbyło się spotkanie z przedstawicielami władzy samorządowej oraz parlamentarnej. Udział wzięli:  Piotr Polak - Poseł na Sejm RP, Przemysław Błaszczyk - Senator RP, Wojciech Zdziarski - starosta łęczycki,  Edward Cymmer - viceprzewodniczący rady powiatu, Sylwia Prażnowska - radna powiatu łęczyckiego oraz Krzysztof Próchniewicz - Wójt Gminy Świnice Warckie.

W powiecie poddębickim wygrał Andrzej Duda

2015-05-11
Wyniki w powiecie poddębickim
Wyniki w powiecie poddębickim

     Minął pracowity dzień wyborczy - 10 maja 2015 r. Wszyscy odpowiedzialni za Polskę, za przyszłość narodu, naszych dzieci i patrioci oddali swój głos tego dnia.

    Dziękuję Państwu za udział w wyborach na Przezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz za głosy oddane na Andrzeja Dudę. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał w powiecie prawie 7% przewagą.

Piotr Polak

Szczegóły:

Konwencja Młodzieżowa Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy - 7 maja 2015 r.

2015-05-04

       Zapraszam na Konwencję Młodzieżową Kandydata PIS na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy;
Warszawa "Reduta", ul. Bielańska 12; 7 maja 2015 r., godz. 11.00;

Piotr Polak

FOTORELACJA Z KONWENCJI ANDRZEJA DUDY:

Dzień Strażaka

2015-05-04

Matura 2015

2015-05-04

III Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Drużyn OSP w Piłce Nożnej

2015-05-01
źródło:www.gazetaregionu.pl
źródło:www.gazetaregionu.pl

            W turnieju wzięły udział drużyny z dziewięciu powiatów naszego województwa. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny: OSP Stroniewice i OSP Chojny. Wygrali strażacy z OSP Chojny i to oni zdobyli puchar prezydenta Sieradza.

                Zawodnikom ufundowałem piłki do gry w nożną.

                Gratuluję druhom zapału, zwycięstwa i determinacji w walce.

Piotr Polak

Kolonie letnie w Rowach

2015-05-01

               Zapraszam dzieci i młodzież do skorzystania z wyjazdu na kolonie letnie.

               Oferta skierowana jest do dzieci, których rodzice podlegaję pełnemu ubezpieczeniu w KRUS lub poberają emeryturę bądź rentę z tej kasy.

Piotr Polak

NARODOWE ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

2015-04-30

Nagroda dla Eweliny Tyran

2015-04-24
Ewelina Tyran z nagrodą
Ewelina Tyran z nagrodą

        W tym roku szkolnym nagrodziłem uczennicę Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie i wspłpracę trwającą przez trzy lata nauki w tej szkole.

       Dzięki zaangażowaniu Pani Magdaleny Klewin - nauczycielki  historii w tej szkole oraz Pani Dyrektor Alicji Bujacz uczestniczyłem w uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich pabianickiej szkoły i wręczyłem Ewelinie nagrodę - tablet i list gratulacyjny.

W rozwinięciu krótkie wspomnienie naszej współpracy

 

Uczniowie w Sejmie

2015-04-24

           Młodzież sieradzkiego Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich - korzystając z mojego zaproszenia, 24 kwietnia 2015 r. - zwiedziła izbę niższą polskiego Parlamentu. Z ust przewodnika sejmowego usłyszeli wywód o sposobie tworzenie prawa w Polsce. Zobaczyli też na żywo salę obrad, do której - być może - kiedyś powrócą jako posłowie.

Wcześniej - w Belwederze - uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i komnaty, w których zamieszkiwał. Poznali też historię Łazienek Królewskich i obiektów tam znajdujących się.

             Dzięki zaangażowaniu Pana Lesława Kacprzaka - nauczyciela historii w tej szkole, Pani Urszuli Michalskiej oraz Dyrektora Grzegorza Pipia był to już kolejny patriotyczny wyjazd drugoklasistów z tej szkoły do Warszawy. Należą się Państwu wielkie podziękowania za wychowanie młodzieży w duchu patrityzmu i umiłowania własnej Ojczyzny.

Piotr Polak

Konferencja „Działalność społeczna Sługi Bożego ks. dr. hab. Franciszka Blachnickiego” - 18 kwietnia 2015

2015-04-21

          W piękny kwietniowy, sobotni poranek grupa reprezentantów posła Piotra Polaka wyruszyła z powiatu poddębickiego - Renata Golczyńska i Dorota Więckowska oraz  z sieradzkiego - Sara i Zdzisław Kowalscy do Warszawy.  Celem tej wzniosłej wyprawy był udział w konferencji przygotowanej przez Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pod przewodnictwem posła Roberta Telusa. Tematem konferencji była „Działalność społeczna Sługi Bożego ks. dr hab. Franciszka Blachnickiego”.


   

Lekcja WOS w Burzeninie

2015-04-14
Klasy piąte
Klasy piąte

         Piątoklasiści z burzenińskiego Zespołu Szkół wzięli czynny udział w lekcji WOS-u, którą przeprowadził dla nich poseł Piotr Polak. ,,Jednym z obowiązków poselskich jest stały kontakt ze społeczeństwem, a więc także z dziećmi i młodzieżą" - wyjaśniał dzieciom parlamentarzysta. Na każde z zadanych pytań uczniów poseł odpowiadał w języku dla tej grupy społeczeństwa zrozumiałym, dlatego też dzieciaki do końca lekcji były bardzo zainteresowane tym, co dzieje się w Sejmie i jak przebiega proces tworzenia prawa.

         Za zaproszenie dziękujemy Pani Dyrektor - Ewie Majczak oraz Panu Jackowi Majdzińskiemu, ktory lekcję zorganizował i przygotował.

Uczciliśmy pamięć ofiar zbrodni katyńskiej - 12.04.2015

2015-04-12

         W 75. rocznicę dramatycznej historii ofiar katyńskich i 5. rocznicę śmierci dziewięćdziesięciu sześciu Polaków w Smoleńsku z inicjatywy Posła na Sejm RP Piotra Polaka, mszę św. odprawili księża parafii św. Katarzyny w Poddębicach.                

        Dziękujemy wszystkim wiernym, delegacjom i pocztom sztandarowym za udział w dzisiejszej mszy św. w intencji pomordowanych w Katyniu, Ostaszkowie i Starobielsku oraz w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.
        Pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych kwiaty złożył poseł Piotr Polak, delegacja senatora Przemysława Błaszczyka oraz delegacje uczniów poddębickich szkół.

Żywa lekcja historii

2015-04-09

           9 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Poznali historię i zwiedzili miejsce zamieszkania Prezydenta RP - Belweder, Łazienki Królewskie, Sejm i Senat RP oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

    Uczniowie byli zaproszeni przez Senatora RP - Przemysława Błaszczyka i Posła na Sejm RP - Piotra Polaka. Dzięki tej wycieczce zapoznali się z pracą Sejmu i Senatu oraz przybliżyli sobie historię Belwederu i Powązek, gdzie oglądali Pomnik Ofiar Katynia, Łączkę - kwaterę „Żołnierzy Wyklętych” oraz groby żołnierzy AK i harcerzy z Szarych Szeregów walczących o wolną Polskę w czasie II wojny światowej.

Była to interesująca i pouczająca lekcja historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

     Dziękuję za pomoc w organizacji i opiekę nad młodzieżą Paniom: Aleksandrze Głuszcz, Aleksandrze Żabce i Iwonie Rutkowskiej, a także Pani Dorocie Więckowskiej - reprezentującej posła Piotra Polaka i senatora Przemysława Błaszczyka.

Organizator wycieczki  

Małgorzata Urbańska


         Na ręce Pani Małgorzaty Urbańskiej składam szczególne podziękowania za zaangażowanie w proces wychowania patriotycznego żychlińskiej młodzieży. Dziękuję za dotychczasową współpracę w organizowaniu patriotycznych konkursów, wyjazdów do Sejmu i Senatu oraz nauczania wychowanków szacunku do różnych miejsc pamięci.
Paniom opiekunkom: Aleksandrze Głuszcz, Aleksandrze Żabce i Iwonie Rutkowskiej gratuluję umiejętności wychowawczych oraz podziwiam ich ciężką pracę i poświęcenie dla młodzieży. Rodzicom dziewcząt i chłopców życzę, by ich dzieci osiągnęły wszystkie założone cele.
Poseł na Sejm RP
 Piotr Polak

Dzień Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej

2015-04-07

75. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 5. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ


    Zapraszam wszystkich patriotów, młodzież szkolną, poczty sztandarowe, delegacje zakładów pracy, władze samorządowe oraz rządowe na mszę św. w intencji ofiar w Kościele p.w. św. Katarzyny w Poddębicach. Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych.
Piotr Polak

Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>