sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Zespół Szkół w Zadzimiu w Sejmie i Senacie

           Wizyta w Sejmie, to niezapomniane wrażenia dla wszystkich. Bliskie spotkania z parlamentarzystami, dotąd znanymi tylko z prasy i telewizji to następne ciekawe doświadczenie w życiu, szczególnie tej młodszej części zwiedzających.   Widok na salę obrad z galerii i przysłuchwanie się dyskusji posłów, a także przekazanie, czym dokładnie zajmują się członkowie Izby Niższej przybliżyło wszystkim ciężką pracę parlamentarzystów. Miałem okazję, by oprowadzić uczestników spotkania po najważniejszych częściach gmachu Sejmu oraz odpowiedzieć na wiele pytań. Był też czas na Łazienki Królewskie, sprzyjająca pogoda pozwoliła na udany specer po przepięknym zespole pałacowo-ogrodowym. Wygospodarowane zostało trochę czasu na Stare Miasto i Pomnik Małego Powstańca.

            Alejami Zasłużonych młodzież Zespołu Szkół w Zadzimiu rozpoczęła  zwiedzanie cmentarza powązkowskiego. Najdłużej zatrzymali się przy pomnku ofiar katastrofy smoleńskiej, gdzie została im przybliżona historia jego powstania, a także postacie tam pochowanych, a w szczególności generała Andrzeja Błasika. Ogromny optymizmem jest fakt, że młodzi obywatele z chęcią odwiedzają takie miejsca.

           W miejscu pochówku żołnierzy AK, gdzie w 2015 r. postawiono Panteon - Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych młodzież miała okazję zobaczyć jak wyglądają prace wykopaliskowe. Przez chwilę przyglądali się pracy specjalistów poszukujących drobnych fragmentów kości, ubioru i wyposażenia skrytobójczo pomordowanych młodych ludzi, walczących przez jeszcze wiele lat o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. 

            Po Warszawie - w moim imienu - oprowadzała dyrektor biura, Dorota Więckowska.

            Dziękuję Paniom nauczycielkom: Dorocie Jaszczak Kacprzak, Dorocie Glapskiej, Danieli Wojtyrze i Renacie Klimczak za zorganizowanie wyjazdu, przygotowanie uczniów oraz za miłe wspólne chwile w Sejmie. Mogę tylko żałować, że nie miałem szans, by pozostać z Wami przez cały dzień w Warszawie, że nie dane mi było oprowadzić Was osobiście po Powązkach Wojskowych. Mam nadzieję, że za rok, czy dwa znów spotkamy się w przepięknych murach parlamentu.

Piotr Polak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>