sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Zapowiedzi wydarzeń

Patronat Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Sejm RP
Senat RP
Dla rolników
Prace w komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Prace w Komisji Spraw Wewnętrznych
Radio Maryja
TV Trwam
Nasz Dziennik
niezależna.pl
wpolityce.pl
Wybory 2014

Zaprzyjaźnione strony

Prawo i Sprawiedliwość

Odwiecznym zwyczajem

           Wielkanoc to najważniejsze święto wszystkich chrześcijan. Okresowi temu towarzyszy bogata tradycja obrzędów i zwyczajów. Niektóre dziś już zapomniane, inne wciąż kontynuowane, a jeszcze inne po latach są reaktywowane. Jak się okazuje bogatą tradycję związaną ze Świętami Wielkanocnymi mają również strażacy - czuwają przy Grobach Pańskich, urządzają śmigus-dyngus, ale również organizują Misterium Męki Pańskiej.

             Strażacy - zarówno druhowie służący w strukturach OSP, jak i ci pełniący tę służbę zawodowo to ludzie czynu. O tym nie trzeba nikogo przekonywać, gdyż zawsze bezinteresownie pospieszą na pomoc, by ratować ludzkie zdrowie i życie. Ale strażacy to również wielcy społecznicy - angażują się w przeróżne akcje i przedsięwzięcia m.in. podczas Świąt Wielkanocnych.

            Wśród strażackich tradycji wielkanocnych nie brakuje również tych mniej poważnych, a bardziej doprawionych humorem. Wielkanocny Poniedziałek, zwany też Lanym Poniedziałkiem to dla druhów używających wody do ratowania życia i mienia ludzi, okazja do wystąpienia w innej roli. Strażacy kultywują zwyczaj polewania się wodą.

               W poniedziałek wielkanocny odwiedziło mnie ponad dziesięć jednostek straży z gminy Zadzim i ościennych gmin. 

Dziękuję druhnom i druhom za wizyty oraz kultywowanie tradycji.

Piotr Polak

 
 
 
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 25 października 2015 r. uzyskałem 16637 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>