sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku. Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce, natomiast zastąpione obchodami Święta 1 Maja. W styczniu 1951 r. święto 3 maja zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne. W roku 1981 ponownie władze świętowały uchwalenie majowej konstytucji. Do roku 1989 w tym dniu często dochodziło w Polsce do protestów i demonstracji antyrządowych i antykomunistycznych. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt. W roku 2007 po raz pierwszy na Litwie obchodzono święto Konstytucji 3 maja.

Na zaproszenie Samorządu Gminy Wartkowice, Gminy Zadzim, Burmistrza Łęczycy, Wojewody Łódzkiego, Burmistrza Wielunia, Urzędu Powiatu Pabianickiego, Starosty Zduńskowolskiego, Miasta i Gminy Uniejów, Miasta Pabianic, oraz Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza i Posła na Sejm RP Roberta Telusa, na Majówkę Patriotyczną w Opocznie, wzieliśmy udzuał w tych jakże ważnych uroczystościach 226. rocznicy podpisania Konstytucji RP.        Był to ogromny zaszczyt, dla mnie oraz Doroty Więckowskiej i Macieja Jońskiego, świętowania razem.

 
 
 
 
 
 
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>