sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Mikołajki w Górze Bałdrzychowskiej

           To już kolejny rok, w którym przekazałem owoce, zabawki i gadżety dla Koła Gospodyń Wiejskich w Górze Bałdrzychowskiej na paczki dla dzieci oraz na nagrody w konkursach imprezy mikołajkowej.

    Mikołajkami nazywamy tradycyjne polskie święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. W katolicyzmie obchodzimy je 6 grudnia. Zgodnie z obyczajem, tego dnia obdarowujemy naszych bliskich, szczególnie dzieci, drobnymi upominkami, małymi zabawkami lub słodyczami.

  


     My również postanowiliśmy włączyć się do mikołajkowej tradycji i wywołać uśmiech na twarzach dzieci. W ramach szeroko pojętej współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Górze Bałdrzychowskiej oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Górze Bałdrzychowskiej po raz kolejny wzięliśmy udział w mikołajkowej zabawie i do paczek świątecznych przeznaczonych dla dzieci dołączyliśmy m.in. klocki Lego, owoce i zabawki.

     Mikołajkowa zabawa odbyła 11 grudnia 2016 roku. Świąteczne prezenty rozdał oczywiście Święty Mikołaj, a na twarzach obdarowanych widać było uśmiech, zadowolenie oraz radość. Obdarowaliśmy 70 dzieci. Dla rodziców i opiekunów zorganizowany został poczęstunek – na stołach przygotowano ciasta, owoce, zimne napoje oraz kawę i herbatę. Mogliśmy również podziwiać wyeksponowane ozdoby świąteczne wykonane przez Panią Mirosławę Patorę.

 

    Dziękuję serdecznie Pani Mirosławie Patorze za przepiękną bombkę, którą zostałem obdarowany. Będzie mi zawsze przypominała o życzliwości, przychylności i sympatii Pani Mirosławy. Dziękuję także za możliwość wsparcia tej pięknej i wesołej inicjatywy, dzięki której mogliśmy dać wiele radości dzieciom. Bo, jak powiedział kiedyś Janusz Korczak -   „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Piotr Polak

Poseł na Sejm RP

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>