sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Martyrologia Narodu Polskiego - 75. rocznica uwięzienia kapłanów w Konstantynowie Łódzkim

W sobotnie południe 1 października 2016 r. w kolejną rocznicę uwięzięnia przez niemieckich okupantów w obozie koncentracyjnym w Konstantynowie Łódzkim odbył się ostatni etap obchodów w Archidiecezji Łódzkiej 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W kościele pw. Narodzenia N.M.P. znajdującym się nieopodal fabryki, w której w czasie II wojny światowej, mieścił się obóz koncentracyjny, odbyła się uroczysta Msza św. upamiętniająca ofiarę polskich kapłanów męczenników, którzy oddali swoje życie za miłość do Boga, Kościoła i Ojczyzny. 

Konstantynowskie uroczystości odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, którego reprezentował jego kapelan, ks. Zbigniew Kras. Odczytał on list od Prezydenta, w którym zawarte było podziękowanie za zorganizowanie uroczystości upamiętniających męczeństwo Polaków w obozach koncentracyjnych i w którym wyraził nadzieję, że to spotkanie i wspólna modlitwa, przyczynią się do ukazania światu znaczenia męczeństwa z miłości do Boga i Ojczyzny.

        W uroczystej mszy św. i poświęceniu tablic upamiętniających poległych udział wzięli Poseł na Sejm RP Piotr Polak i Senator RP Maciej Łuczak - reprezentujacy polskich parlamentarzystów oraz Wojewoda Łódzki  - Zbigniew Rau.

         Parlamentarzyści złożyli pod pomnikami kwiaty i znicze, dając tym przykład patriotycznej postawy Polaków.

<biuro>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>