sejm RP
Piotr Polak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Poseł na Sejm RP
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak
Piotr Polak

Jubileusz Szkoły w Burzeninie

     W piątek 14 października 2016 roku szkoła w Burzeninie obchodziła swoje święto, na które złożyły się liczne jubileusze: w tym roku bowiem przypada 225. rocznica ufundowania szkoły przez Baltazara Pstrokońskiego, 55. rocznica wybudowania obecnego gmachu placówki i 15. rocznica nadania jej imienia oraz ufundowania sztandaru.

    Obchody Jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w miejscowym kościele parafialnym  przez biskupa pomocniczego ks. Łukasza Bizuna. Po mszy w uroczystym pochodzie wszyscy przemaszerowali do domu kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

 

    Całości ceremonii przewodniczyła myśl świętego Jana Pawła II: „To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dzisiaj owocuje w moim życiu”.

Słowa te w pełni odzwierciedlają funkcję szkoły w życiu człowieka. Szkoła to nie tylko budynek, nie tylko klasy, ławki, tablice. To przestrzeń, w której człowiek spędza część swojego życia, w jej murach dorasta, dojrzewa, kształtuje charakter, zdobywa wiedzę, nabiera nowych doświadczeń. Szkoła jest też nieodłącznym elementem wspomnień; łączy pamięć ze zdarzeniami, ludźmi, miejscami. Każdy jubileusz to czas refleksji, zadumy i rozmyślań. Właśnie dlatego absolwenci chętnie wracają po latach do szkoły, bo to też powrót do swojej młodości i do ludzi, z którymi przeżyło się wiele pięknych chwil.

   Miałam przyjemność reprezentować Pana Piotra Polaka, Posła na Sejm RP na obchodach tego jakże ważnego święta. Do wspólnego świętowania Jubileuszu zaproszono senatora Michała Seweryńskiego, starostę sieradzkiego Mariusza Bądziora, wójta gminy Jarosława Janiaka  oraz Prezes Sądu Okręgowego w Sieradzu - SSO Elżbietę Zalewską-Statuch, która jest absolwentką szkoły w Burzeninie. Udział w uroczystości wzięli także nauczyciele, pracownicy emeryci, absolwenci oraz uczniowie. Wręczono pamiątkowe medale, a po przemówieniach zaproszonych gości uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Na koniec wszyscy przenieśli się do szkoły, gdzie czekały przygotowane albumy pamiątkowe, listy ze starych dzienników oraz prezentacje multimedialne, wykonane przez nauczycieli i uczniów.

  

 

Całej społeczności szkolnej – Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom, Absolwentom – życzę, aby „to, co otrzymali w latach szkolnych” po prostu owocowało.

 

Dorota Więckowska

Dyrektor Biura Poselskiego

Posła na Sejm RP Piotra Polaka

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Created by plewandowski.pl
x
» Dziękuję Państwu za poparcie w wyborach do Sejmu RP>> » 23 października 2019 r. uzyskałem 34 056 głosów >> » Zapraszam wszystkich do współpracy>>